سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

مراسم اربعین نماد آزادیخواهی برای انسانیت است - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

مراسم اربعین نماد آزادیخواهی برای انسانیت است

کمیته فرهنگی ستاد اربعین؛

مراسم اربعین نماد آزادیخواهی برای انسانیت است

به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکز کردستان، حجت الاسلام مختار کرمی درجلسه کمیته فرهنگی ستاد اربعین، با اشاره به مراسم اربعین به‌عنوان بزرگترین حرکت معنوی با حضور چند میلیونی قیام امام حسین (ره) را نماد آزادیخواهی برای انسانیت خواند.

حجت الاسلام کرمی با اشاره به اینکه حرکت امام حسین علیه السلام برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر بود، گفت: همه ما موظف به پیاده کردن مسائل مختلف فرهنگی در سطح جامعه و نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر هستیم و باید در این راستا با تمام توان وارد شویم و برنامه ریزی مناسب داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه شهرستان سنندج در مسیر حرکت کاروان‌های پیاده روی اربعین حسینی است، گفت: سال گذشته در شهرستان سنندج موکب‌های بسیار خوبی به صورت شبانه روزی از زائران اربعین حسینی پذیرایی کردند که امسال باید این حرکت عظیم و مقدس با توسعه کمی و کیفی همراه باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی آماده همکاری در تمامی برنامه‌های دینی فرهنگی سایر نهاد‌ها است گفت: این اداره همچون سنوات گذشته در ایام محرم و صفر به‌ویژه ایام پیاده روی اربعین حسینی، قصد خدمات رسانی به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام را دارد.