جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

مدیریت مساجد نابسامان است/ روش‌های تبلیغی به روز نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مدیریت مساجد نابسامان است/ روش‌های تبلیغی به روز نیست

مدیریت مساجد نابسامان است/ روش‌های تبلیغی به روز نیست


مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان بیان کرد:

مدیریت مساجد نابسامان است/ روش‌های تبلیغی به روز نیست

حجت‌الاسلام مختار کرمی ، در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی کردستان، با بیان اینکه یکی از آسیب‌های حوزه فرهنگی و مذهبی، نابسامانی و عدم مدیریت واحد مساجد در سطح کشور است، اظهار کرد: در سال‌های اخیر، مناسبات مذهبی دچار آسیب شده و این روند همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه روش‌های تبلیغی مناسبی در مساجد جود ندارد و موجب کم رغبتی مردم نسبت به حضور در این برنامه‌های فرهنگی شده است، افزود: از جمله آسیب‌های مهم دیگر، به روز نبودن روش‌های تبلیغی است.

به گفته کرمی، سیاسی کردن هیات‌های مذهبی به نفع گروه ها و جریان‌های خاص، بزرگترین آسیب فرهنگی است.

وی اضافه کرد:قرار دادن یک مکان مردمی در انحصار یک جریان و طیف سیاسی خاص، مشکلات و آسیب‌هایی را متوجه این محافل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه دین از سیاست جدا نیست، افزود: ماقائل به حفظ اصول هستیم و نه یک جریان سیاسی خاص! 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان، بروز آسیب‌های زیاد در عزاداری‌ها چه در مناطق اهل تشیع و چه تسنن را یادآور شد و گفت: یکی از وظایف ستاد شئون فرهنگی مقابله با مناسبت‌سازی و ایجاد ارتباط مناسب و زمینه تبادل نظر با دستگاه‌های عضو برای تعظیم شعائر دینی و ارتقاء سطح برنامه‌های فرهنگی و مذهبی به ویژه در برنامه‌های جشن و سرور و مقابله با خرافات و رفتارهای موهن است. 

کرمی به سیاست‌گذاری این ستاد برای تمامی مناسبت‌ها و برنامه‌های مذهبی اشاره کرد و گفت: ۹۹ جلسه استانی، ۳۸۶ جلسه شهرستانی، با ۵ هزارو ۲۴۷ مصوبه از جمله فعالیت‌های این ستاد بوده است.

وی به محوریت قرآن در فعالیت هیات‌های مذهبی اشاره و اظهار داشت: برای ۶۱۰ هیات مذهبی در استان، مجوز صادر  و در برنامه‌های مختلف بر لزوم توجه ویژه به مساله وحدت اسلامی تاکید شده است.

کرمی به ظرفیت مناسب فرهنگی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: برای توسعه و تقویت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی، نیازمند حمایت معنوی و ارتقاء اعتبار فرهنگی هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و افزود: بخش عمده‌ای از فعالیت‌های این سازمان مردم محور است  و امور فرهنگی و مذهبی به مردم واگذار شده که بزرگترین ظرفیت به شمار می‌رود.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :