رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

مديران از افزايش هزينه هاي دولت جلوگيري كنند. - نمایش محتوای خبر

 

 

مديران از افزايش هزينه هاي دولت جلوگيري كنند.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كردستان گفت:

مديران از افزايش هزينه هاي دولت جلوگيري كنند.

بهرام نصراللهي زاده افزود: ما اگر به فكر آينده كشور هستيم و دغدغه توسعه را داريم بايد از افزايش نيرو و افزايش هزينه هاي دولت جلوگيري كنيم و بدانيم كه افزايش نيرو هنر نيست بلكه هنر اين است كه با استفاده از نيروي موجود وطايف خود را به بهترين نحو انجام دهيم.
وي در ادامه با بيان اينكه سال 94 سال بسيار سختي براي دولت از نظر اعتباري بود گفت: در سال گذشته ما در استان حدود 290 ميليارد ريال كسري اعتبارات هزينه اي دستگاه هاي دولتي داشتيم كه با وجود همه مشكلات مالي كه در كشور وجود داشته اين كسري به صورت 100 درصدي تامين شد.
او گفت: سال‌هاي گذشته در اخر سال 10 درصد مجوز جابجايي از اعتبارات عمراني به اعتبارات هزينه اي داده مي شد كه امسال اين كار نيز صورت نگرفت و ما براي تامين اين ميزان كسري يك ريال نيز از اعتبارات عمراني را جابجا نكرديم.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كردستان اظهار كرد: اين امر با تلاش و همت تمامي دستگاه هاي اجرايي صورت گرفت و با مديريت صحيح منابع و مصارف كمك بزرگي به ما كردند.
وي با بيان اينكه سال گذشته 12 ميليارد و 852 ميليون تومان مطالبات بازنشستگان را داشتيم گفت: 11 ميليارد و 220 ميليون تومان از اين ميزان مطالبات به بازنشستگان پرداخت شد و هم اكنون فقط يك ميليارد و 620 ميليون تومان مطالبات بازنشستگان تا پايان سال 93 باقي مانده كه آن را نيز تامين خواهيم كرد.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كردستان افزود: توريع عادلانه اعتبارات در بين دستگاه‌هاي اجرايي با توجه به نياز دستگاه ها از ديگر اقدامات خوبي بود كه با برنامه ‌ريزي مناسب در سال گذشته در استان انجام شد.
وي با بيان اينكه امسال نيز تلاش مي كنيم كه منابع و هزينه ها را اصولي مديريت كنيم افزود: سازمان مديريت و برنامه ريزي وظيفه تسهيل امور اجرايي و رفع تنگناها را دارد و ما بايد كليد دستگاه ها باشيم و نه قفل آنان و در اين راستا نيز با تمام توان بايد تلاش كنيم.
او در بخش ديگري از سخنان خود به اجراي همايش كردستان در مسير توسعه به صورت سالانه در فصل بهار اشاره كرد و گفت: مقدمات اين كار فراهم شده و تا چند روز آينده به دستگاه ها ابلاغ خواهد شد.
نصراللهي زاده اظهار كرد: در اين همايش از تمام كساني كه به روش هاي مختلف به توسعه استان كمك كرده اند تجليل مي شود و در اين راستا فرمي تهيه شده و در اختيار مديران و فرمانداران قرار خواهد گرفت تا اين افراد را به ما معرفي كنند.

منبع خبرگزاری: ایرنا