جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

محفل شعر با موضوع دفاع مقدس در کامیاران برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

محفل شعر با موضوع دفاع مقدس در کامیاران برگزار شد

ک

جانشین فرماندهی سپاه کامیاران روز چهارشنبه دراین آیین با اشاره به جنگ های فراوانی که در طول تاریخ بر این سرزمین گذشته است افزود: جانفشانی شهدا و ایثارگران دوران 8 ساله جنگ، طلایه دار تاریخ دفاع ایرانیان است.
میکائیل ساعدی پرورش فرد به فرد جامعه را برای دفاع و مقابله با ترفندها و جنگ های نرم امروزی لازم و بسیار ضروری دانست و گفت: اگرچه دفاع در برابر صدام شیطان صفت پایان یافت، اما ایستادگی درمقابل هجمه دشمن ازابتدای انقلاب ادامه داشته و از این به بعد نیز باید با جدیت بیشتر و برنامه ریزی پیش برود.
وی با اشاره به اینکه در هشت سال دوران دفاع مقدس قوی ترین سلاح فرزندان ایران ایمانشان به خداوند بود اضافه کرد: ایمان به خداوند و غیرت نسبت به آب و خاک آن چنان نیرویی به رشید مردان حاضر در جنگ داده بود که آنها توانستن بدون واگذار کردن یک وجب از خاک ایران پیروز این میدان جنگ ناجوانمردانه باشند.
ساعدی مهمترین سلاح های امروزی دشمن را برای جنگ با ایران سلاح فرهنگی دانست و خاطر نشان کرد: تنها راه مقابله با این نوع دشمنی پر رنگ کردن فرهنگ های ایرانی، اسلامی و زنده کردن فرهنگ های قدیمی فراموش شده این سرزمین فرهنگی است.
سرهنگ ساعدی در پایان سخنان خود ضمن ستودن رشادت های رزمندگان و پیشمرگان کُرد دردفاع از خاک میهن بیان کرد: بازنشستگی در نزد رزمندگان اسلام معنا ندارد و همه تا آخرین قطره خون و تا نهایت جان آماده و مهیا نبرد با هرگونه دشمن آشکار و پنهان هستند.
در ادامه این محفل چند تن از شعرای انقلاب، اشعار خود را برای حضار قرائت و رزمندگان پیشکسوت و پیشمرگ ها خاطراتی از دوران دفاع مقدس بیان کردند.
در 31 شهریور 1359 رژیم بعثی عراق جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد که به مدت هشت سال طول کشید و طی آن بیش از 188 هزار نفر از مردم ایران شهید شدند که از این تعداد سهم شهرستان کامیاران 406 شهید است.
به مناسبت بزرگداشت مجاهدت و ایثار رزمندگان اسلام 31 شهریور تا 6 مهر هر سال به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.