رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

محصول باکیفیت نیاز به حمایت هیچ کسی ندارد و خود معرف خود است/ 17 درصد واحدهای تولیدی کردستان راکد هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

محصول باکیفیت نیاز به حمایت هیچ کسی ندارد و خود معرف خود است/ 17 درصد واحدهای تولیدی کردستان راکد هستند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان:

محصول باکیفیت نیاز به حمایت هیچ کسی ندارد و خود معرف خود است/ 17 درصد واحدهای تولیدی کردستان راکد هستند

محمد دره‌وزمی در همایش روز ملی صنعت و معدن که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: هر ساله روز دهم تیرماه به عنوان روز ملی صنعت و معدن جشن گرفته می‌شود و امسال بنا به مشکلاتی برگزاری این مراسم به امروز 30 تیرماه موکول شد.

 

وی افزود: صنعت‌کاران و معدن‌کاران برای کسب درآمد، پرزحمت‌ترین و سخت‌ترین راه را انتخاب کرده‌اند و این کار بسیار ریسک‌پذیر هست.

 

دره‌وزمی گفت: چون جامعه ما تولیدمحور نیست به طبع آن تولید و تولیدکننده نیز مظلوم واقع می‌شوند اما تولیدکنندگان با تلاش خود سفره دیگران را نیز رنگین می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه تولید کاری نیکو و خداپسندانه است، عنوان کرد: تولید عین عبادت بوده و کمتر کاری به اندازه تولید ارزشمند است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان خاطرنشان کرد: با درد تولید و تولیدکنندگان آشنا هستم و با مشکلا آنها دست و پنجه نرم کرده‌ام و می‌طلبد بسیار ارج نهاده شوند.

 

دره‌وزمی با بیان اینکه خود را پدر تولید در کردسان می‌دانم، گفت: هر موقع یک واحد تولیدی در کردستان دچار مشکل شود احساس می‌کنم فرزند خودم دچار مشکل شده است.

 

وی ادامه داد: تاکنون 120 میلیارد تومان به عوان سرمایه در گردش به بخش تولید در کردستان تزریق شده و می‌بایست این رقم 250 میلیارد تومان می‌بود.

 

دره‌وزمی اظهار داشت: امیدوارم دولت جدید با تسهیل‌گری توجه بیشتری به تولید داشته باشد و از بانک‌ها نیز استدعا دارم تولید را دغدغه خود بدانند و برای رفع موانع آن همکاری بیشتری داشته باشند.

 

وی عنوان کرد: اگر می‌خواهیم تولید در کردستان رشد داشته باشد باید محصولی تولید کنیم که قابلیت رقابت با کالاهای جهانی را داشته باشد.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارات استان کردستان با اشاره به اینکه دنیای اقتصاد دنیای واقع‌بینی است، گفت: در این دنیای واقع‌بینی مصولی به فروش می‌رسد که کیفیت داشته باشد. محصول باکیفیت نیاز به حمایت هیچ کسی ندارد و خود معرف خود است.

 

دره‌وزمی ادامه داد: نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که در دنیای مدرن امروز، سنتی عمل کنیم و سر پا هم بمانیم.

 

وی تصریح کرد: 17 درصد واحدهای تولیدی در استان کردستان راکد هستند و دلیل اصلی آن نیز رکود بازار است.

 

وی با بیان اینکه دولت در حمایت از واحدهای تولیدی از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد، افزود: کردستان در بخش معدن ظرفیت‌های خوبی دارد و با ورود به حوزه فرآوری فرآورده‌های معدنی، اشتغال قابل توجهی در این بخش ایجاد شده است.

 

دره‌وزمی با اشاره به اینکه مطمئناً در آینده کردستان به قطب طلای کشور تبدیل خواهد شد، گفت: در این چند سال اخیر کردستان در خصوص ایجاد واحدهای تولیدی فعال 47 درصد و در خصوص ایجاد اشتغال 84 درصد رشد داشته است!