جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

محبت به همنوع بزرگترین خصوصیت انسان اجتماعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

محبت به همنوع بزرگترین خصوصیت انسان اجتماعی است

محبت به همنوع بزرگترین خصوصیت انسان اجتماعی است


مدیر آموزش و پرورش قروه عنوان کرد:

محبت به همنوع بزرگترین خصوصیت انسان اجتماعی است

به گفته وی منظور از عدالت این است که حق دیگران و خود فرد ضایع نشود و در آیات قرآن به عدالت رفتار کردن بسیار سفارش شده است.
الماسی با بیان اینکه احسان کردن بالاتر از عدالت است اظهار کرد: احسان کردن به معنای گذشتن از حق خود و گره گشایی از مشکلات همنوعان است.
وی تاکید کرد: کمک به همنوعان و احسان به دیگران در فرهنگ دینی ما جایگاه ویژه ای دارد و توصیه های زیادی در آیات، احادیث و روایات به این امر شده است و در سیره عملی پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین (ع) این سنت پسندیده و حسنه نمود زیادی دارد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قروه روحیه مشارکت در کارهای خیر را ارزشمند تلقی کرد و اظهار داشت: در جامعه اسلامی ما این فرهنگ وجود دارد و به بهانه های مختلف مردم نیکوکار ایران اسلامی به همنوعان خود و نیازمندان جامعه کمک می کنند و اینک در آستانه ورود به سال نو شاهد کمک آحاد جامعه در قالب جشن نیکوکاری هستیم.
وی با بیان اینکه فرهنگ احسان و نیکوکاری باید در جامعه نهادینه شود، گفت: ضرورت دارد انسان به فکر نیازمندان و فقرا بوده و نباید تنها به خود و خانواده خود توجه داشته باشد.
الماسی هدف از برگزاری جشن نیکوکاری در مدارس را کمک به دانش آموزان نیازمند عنوان کرد و افزود: ترویج و اشاعه فرهنگ احسان و نیکوکاری و کاهش نیازمندان در سال جدید و توسعه مشارکت های مردمی از جمله مهمترین اهداف برگزاری جشن نیکوکاری در مدارس است.
14 اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد و آغاز هفته احسان و نیکوکاری جشن نیکوکاری با شعار "بهارهمدلی وشکوه مهربانی' است.
جشن نیکوکاری در 220 مدرسه شهرستان قروه برگزار می شود.
قروه در 90 کیلومتری شرق کردستان واقع شده است.

            منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :