جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

مجلس و دولت تعامل بسیار خوبی با هم دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

مجلس و دولت تعامل بسیار خوبی با هم دارند

• رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت:

مجلس و دولت تعامل بسیار خوبی با هم دارند

منصور مرادی اظهار کرد: اولین دیدار رئیس جمهور و معاونین وی با کمیسیون های مجلس شورای اسلامی روز گذشته با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برگزار شد.
وی ادامه داد: در این جلسه مهمترین مسائل و موارد مربوط به مجلس شورای اسلامی به ویژه در بحث احکام برنامه ششم توسعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان با اشاره به تعامل بسیار خوب مجلس شورای اسلامی با دولت اضافه کرد: برنامه ششم توسعه برای تصویب در مجلس شورای اسلامی است و نمایندگان تلاش می کنند با تصویب لایحه برنامه ششم توسعه، دولت را در اجرای انجام آن یاری دهند.
وی افزود: کلیات بودجه سال 96 در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با رای بالا به تصویب رسید و هفته آینده نیز جزئیات آن مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
او گفت: در این جلسه افزایش قیمت دلار که باعث کاهش ارزش پول کشور شده و تاثیرات آن بر عرضه و تقاضا تاثیر منفی داشته مورد بحث و بررسی رئیس جمهور با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه قرار گرفت.
مرادی نوسانات ارزی را باعث ناپایداری اقتصاد کشور دانست و اظهار کرد: افزایش پایه دلار به 3300 تومان، افزایش مالیات ها و همچنین تغییرات قیمت نفت سبب می شود نرخ رشد اقتصادی کشور به 7/7 درصد نرسد.
وی به تصویب طرح بخشش جرایم و سود وام ها اشاره کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی طرح تخفیفات و بخشش سود و جرایم تسهیلات زیر 100 میلیون تومان را به تصویب رسانیده که دولت با اجرای آن می تواند بیش از 250 هزار میلیارد تومان را به بانک ها برگرداند.
رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان ادامه داد: اجرای این طرح باعث افزایش سرمایه در گردش بانک ها شده و بسیاری از مشکلات خانواده های نیازمند جامعه را برطرف کند.
نماینده مریوان و سرواباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این جلسه نمایندگان عضو کمیسیون برنامه و بودجه از رئیس جمهوری خواستند نسبت به مناطق کمتر توسعه یافته توجه بیشتری داشته باشد.
وی گفت: بررسی مصوبات استانی سفرهای رئیس جمهوری، اجرای توازن منطقه ای، تخصیص اعتبارات جهشی و تکمیل پروژه های نیمه تمام در مناطق کمتر توسعه یافته از مهمترین خواسته های ارائه شده به رئیس جمهوری بود.
مرادی ادامه داد: بحث اشتغال جوانان و دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات عالی کشور، کاهش تفاوت میزان حقوق ها در سازمان ها و تخصیص عادلانه سهم آب از محل سدها در سراسر کشور از دیگر بحث های مطرح شده در جلسه رئیس جمهوری با کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بود.
وی با تقدیر و تشکر از دولت برای تدریس زبان کردی در دانشگاه کردستان اظهار کرد: اجرای اصل 15 قانون اساسی امروز به خواسته مردم تبدیل شده، بنابراین تدریس 2 الی سه واحد از سایر زبان ها در دانشگاه های سطح کشور امری ضروری است.
به گفته وی دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان با اجرای طرح تحول سلامت، تصویب نرخ ارز، بهبود روابط خارجی و دیپلماسی بین الملل بسیار موفق عمل کرده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به سهم بسیار پایین استان های زاگرس نشین از زیرساخت های ریلی می طلبد که دولت توجه بیشتری به این مناطق داشته باشد.
رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان گفت: در پایان این جلسه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواستند دولت در بدهی های آتی کشور شفافیت بیشتری داشته باشد.

منبع خبرگزاری: ایرنا