جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

مبارزه با قاچاق کالا و ارز کاری نرم افزاری است - نمایش محتوای خبر

 

 

مبارزه با قاچاق کالا و ارز کاری نرم افزاری است

معاون استاندار کردستان گفت:

مبارزه با قاچاق کالا و ارز کاری نرم افزاری است

علیرضا آشناگر در دوازدهمین جلسه اصلی کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سنندج افزود: در این راستا باید کالاهای داخلی با کیفیت تولید کرد به گونه ای که این کالاها قابل رقابت با کالاهای خارجی باشند.
وی تاکید کرد: فرهنگ استفاده از کالاهای با کیفیت داخلی باید در میان مردم تا جایی نهادینه شود که به جای افتخار به خرید کالاهای مارک دار خارجی، پوشش کالای داخلی را برای خود افتخار بدانند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان ادامه داد: فعالیت های زیادی در این راستا در سطح کشور شروع شده و نیازمند دراز مدت است و باید یک کار فرهنگی قوی انجام شود تا نگاه مردم به سمت کالاهای داخلی سوق داده شود.
وی در ادامه با بیان اینکه بخشی از ورود کالاهای قاچاق به دلیل تحریم ها بود گفت: هم اکنون در شرایط پسا تحریم کارخانه ها و سرمایه گذاران شرایط بهتری خواهند داشت و بدون شک این مساله در کاهش قاچاق کالا موثر خواهد بود.
آشناگر همچنین به بسته شدن معابر مرزی اشاره کرد و گفت: بسته شدن این معابر به دلایل اداری بوده و مسئولان در تلاش برای رفع این مشکل هستند و امیدواریم هر چه زودتر این مساله حل و فصل شود.
به گفته وی بازگشایی این معابر موجب تسهیل در معیشت مرزنشینان و کنترل و قانونی کردن ورود کالا خواهد شد.
وی با تاکید بر در اولویت قرار دادن مبارزه با قاچاق خوراک و دارو افزود: شیوع و انتقال بعضی از بیماری ها، نتیجه همین کالاهای قاچاق به داخل کشور بوده است و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان در ادامه به معیشت مردم در مناطق مرزی نیز اشاره کرد و گفت: در مناطق مرزی کردستان تسهیلات مناسبی برای مرزنشینان در نظر گرفته شده بود که از آن به نحو صحیح استفاده نشد.
وی با اشاره به ایجاد تعاونی های مرزنشین در سال 85 افزود: از مجموع درآمد 230 میلیارد ریالی حاصل از تخفیفات گمرکی هیچ درآمدی عاید مرزنشینان نشده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا