جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

مبارزه با سن غلات در ۱۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کردستان انجام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مبارزه با سن غلات در ۱۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کردستان انجام شد

مبارزه با سن غلات در ۱۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کردستان انجام شد


معاون جهاد کشاورزی کردستان:

مبارزه با سن غلات در ۱۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کردستان انجام شد

محمدفرید سپری اظهار داشت: در سال گذشته در 210 هزار هکتار از اراضی کردستان و امسال نیز تاکنون در سطح 112 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مبارزه با سن غلات انجام شده است.

وی گفت: با انجام مبارزه با سن غلات قطعاً با تمام توان می‌خواهیم که محصول با کیفیت در استان تولید شود و این کار ادامه دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: سال گذشته در سطح 83 هزار هکتار و امسال نیز در سطح 93 هزار هکتار اراضی استان کردستان مبارزه با سن مادر انجام شده است.

وی گفت: تاکنون در 9 هزار هکتار از اراضی استان کردستان مبارزه با پوره انجام شده و این مسئله ادامه دارد.

مبارزه با علف‌های هرز در سطح 126 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان

سپری با اشاره به اینکه در سال گذشته در سطح 120 هزار هکتار از اراضی گندم و جو استان کردستان مبارزه با علف‌های هرز انجام شده، افزود: امسال نیز در سطح 126 هزار هکتار اراضی و مزارع گندم و جو استان مبارزه با علف‌های هرز انجام شده که قطعاً در افزایش میزان تولید سهم بسزایی دارد.

وی با اشاره به کاهش درصد سن زدگی محصول گندم تولیدی استان کردستان در امسال اظهار کرد: در همین راستا میزان درصد سن زدگی گندم تولیدی استان از 1.5 درصد سال 92 به 4 دهم درصد در سال گذشته کاهش پیدا کرده که این امر منجر به تولید آرد باکیفیت و مطلوب‌تر در سطح استان شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: همچنین در زمینه مبارزه با ملخ‌های بومی در سطح باغات و اراضی استان نیز تاکنون در سطح 5 هزار و 400 هکتار از اراضی شهرستان‌های سروآباد، مریوان و بانه، بخشی از شهرستان سنندج و کامیاران انجام و این کار ادامه دارد.

وی گفت: در زمینه مبارزه رایگان با موش‌های صحرایی نیز در سطح 11 هزار هکتار اراضی استان کار انجام شده است.

صدور کد شناسایی 16 رقمی برای محصولات زراعی و باغی کردستان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان از صدور کد شناسایی 16 رقمی برای محصولات زراعی و باغی استان خبر داد و خاطر نشان کرد: در همین راستا تاکنون 24 هزار و 762 کد شناسه در سال گذشته با هدف امکان پایش سلامت محصولات زراعی و باغی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان انجام شده است.

وی اضافه کرد: در راستای اجرای طرح پایش سلامت محصولات کشاورزی در سال گذشته نیز 108 مورد پایش مشترک برای سلامت محصولات کشاورزی استان انجام شده است.

سپری افزود: این کد شناسه برای محصولات تولیدی استان از جمله توت فرنگی، محصولات باغی و برخی حبوبات و غلات صادر می‌شود.

 

آدرس کوتاه :