سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

مأموریت‌های شبکه «شما» به شبکه‌های سراسری سپرده شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

مأموریت‌های شبکه «شما» به شبکه‌های سراسری سپرده شد

مأموریت‌های شبکه «شما» به شبکه‌های سراسری سپرده شد


خاموشی فرستنده های شبکه شما

مأموریت‌های شبکه «شما» به شبکه‌های سراسری سپرده شد

به گزارش واحد خبر سنندج: دكتر علی اکبر رزمجو با اشاره به خاموشی فرستنده شبکه «شما» و ادغام آن با شبکه آموزش اظهار کرد: مأموریت‌های «شما» در پی این ادغام به شبکه آموزش و دیگر شبکه‌ها سپرده شده است.

وی افزود: یکی از نکات اساسی در مورد شبکه‌های استانی این است که در حال حاضر اين شبكه ها فركانس ماهواره اي دارند و مخاطبان آنها فقط از میان مردم همان استان نیستند بلکه بینندگانی در گستره ملي و بين المللي پای برنامه‌های مراکز استاني سیمای جمهوری اسلامی می‌نشینند. ضمن اينكه تنوع، تكثر و طبيعت بكر و ظرفيت هاي بومي سبب رغبت و استقبال مخاطبان شده است بنابران نباید تولیدات آنها تنها از یک شبکه، بلكه از تمامي شبكه هاي سراسري روي آنتن مي رفت.
قائم مقام معاون امور مجلس و استان‌های صدا و سیما با بیان اینکه بسیاری از برنامه‌های تولیدی مراکز استانی کیفیتی مشابه و حتی بالاتر از شبکه‌های سراسری دارند گفت: تمام استانداردهای برنامه‌سازی در مراکز استان‌ها مد نظر قرار می‌گیرد و بر این اساس، تولیدات آنها قابلیت پخش سراسری هم دارند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر حجم تولیدات مراکز استانی صدا و سیما نیز سطح قابل قبولی دارد و برنامه‌سازان در استان‌ها توانسته‌اند با تولید آثار متنوع و جذاب، نظر مخاطبان را به خود جلب کنند که این امر می‌تواند سهم آنها را از جدول پخش شبکه‌های سراسری افزایش دهد.
رزمجو با اشاره به لزوم گنجاندن برنامه‌های تولیدی مراکز استان‌ها در جدول پخش شبکه‌های سراسری عنوان کرد: با ادغام شبکه «شما» و پخش برنامه‌های استانی از دیگر شبکه‌ها، شاهد تبدیل شبکه‌های سراسری به ویترنی برای معرفی تولیدات مراکز خواهیم بود.
قائم مقام معاون امور مجلس و استان‌های صدا و سیما افزود: در حال حاضر مراکز استانی رسانه ملی تولیدات گوناگونی در قالب‌های مختلف انیمیشن، فیلم و سریال دارند که می‌توان زمان‌های مشخصی از جدول پخش شبکه‌های سراسری را به آنها اختصاص داد.
وی کیفیت تولیدات مراکز استانی را خوب توصیف کرد و گفت: گواه این امر، کسب رتبه‌های برتر جشنواره‌های ملی و بین‌المللی در بخش هاي فيلم، مستند و انیمیشن است.
 

آدرس کوتاه :