جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

ماراتن کنکور سراسری در کردستان آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ماراتن کنکور سراسری در کردستان آغاز شد

ماراتن کنکور سراسری در کردستان آغاز شد


آغاز کنکور سراسری :

ماراتن کنکور سراسری در کردستان آغاز شد

آزمون سراسری سال 1396 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با رقابت داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی از دقایقی قبل آغاز شد.
درهای ورود به حوزه های امتحانی چهل و هفتمین دوره آزمون سراسری از ساعت هفت صبح امروز، پنجشنبه بر روی داوطلبان گروه­ های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی بسته شده و از ساعت هشت صبح نیز ماراتن کنکور آغاز شد.
این آزمون همزمان با سراسر کشور در روزهای 15 و 16 تیرماه جاری در پنج گروه آزمایشی در استان برگزار خواهد شد.
این دوره از آزمون سراسری به منظور پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کدرشته هایی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.
نماینده تام الاختیار برگزاری آزمون های سراسری سازمان سنجش در دانشگاه کردستان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در کنکور سراسری 96 تعداد 22 هزار و 909 داوطلب کردستانی در پنج گروه آزمایشی با هم به رقابت می پردازند.
علی سلیمان جهان افزود: از این تعداد شرکت کننده کنکور سراسری 2 هزار و 68 داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی، 14 هزار و 22 داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی و سه هزار و 461 داوطلب در گروه آزمایشی علوم انسانی باهم به رقابت می پردازند.
وی اظهار کرد: همچنین از این تعداد داوطلب کنکور سراسری سال 96 تعداد 937 نفر در گروه آزمایشی هنر و 2 هزار و 385 نفر در گروه آزمایشی زبان های خارجه با هم رقابت می کنند.
مدیرکل آموزش دانشگاه کردستان با بیان اینکه حدود 62 درصد از داوطلبان کنکور سراسری سال 96 را بانوان و حدود 38 درصد را آقایان تشکیل داده اند گفت: تعداد شرکت کنندگان در آزمون سال جاری نسبت به سال 95 با افزایشی جزیی روبرو شده است.
وی از داوطلبان کنکور سراسری خواست هنگام مراجعه به سایت و دریافت کارت ورود به جلسه و تهیه پرینت از کارت، ضمن مشاهده سوابق تحصیلی خود، نسبت به تایید آن نیز اقدام کنند.
در کنکور سراسری سال 95 تعداد20 هزار و 378 دواطلب کردستانی در پنج گروه آزمایشی باهم به رقابت پرداختند.
ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 96 از 19 بهمن ماه سال گذشته آغاز شد و با احتساب تمدید و فرصت مجددی که برای داوطلبان در نظر گرفته شد، تعداد 930 هزار و 208 داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد 548 هزار و 434 نفر ( 58.96 درصد) زن و 381 هزار و 774 نفر (41.04 درصد) مرد هستند.
آمار داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون سراسری سال 96 نسبت به آمار سال 95 که 860 هزار و 437 نفر بود، 69 هزار و 771 نفر (7.5 درصد) بیشتر شده است.

 

منبع خبرگزاری : ایرنا

آدرس کوتاه :