جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

لزوم تلاش برای تحقق فرمان رهبری در خصوص شعار سال - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

لزوم تلاش برای تحقق فرمان رهبری در خصوص شعار سال

لزوم تلاش برای تحقق فرمان رهبری در خصوص شعار سال


امام جمعه سنندج عنوان کرد:

لزوم تلاش برای تحقق فرمان رهبری در خصوص شعار سال

ماموستا عبدالرحمن خدایی، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع سنندج برگزار شد، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمام مسلمانان خاطرنشان کرد: امروز روز کرامت و میلاد امام رضا(ع) است و خداوند تبارک و تعالی، بزرگی و رحمت و مهربانی خود را نسبت به پیامبران در آیات قرآن آورده است.

وی گفت: خداوند در قرآن می‌فرماید، کسانی که تقوی را پیشه و همواره خداوند را به یاد دارند و متقی هستند باغ بهشت را تقدیمشان می‌شود.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: اینکه درهای بهشت به روی این انسان‌ها باز است و با احترام آنها را راهنمایی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر مکرم اسلام صحبه خود را نصیحت می‌کند که به قبرستان سر بزنید و مرگ را به خاطر بیاورید که روزی تو هم به سایر دوستانت می‌پیوندی و همچنین می‌فرماید در رفتن به قبرستان افراط نکن که به صورت کامل از زندگی در دنیا ناامید نشوید.

وی اضافه کرد: غسل میت از دیگر چیزهایی است که اصحاب پیامبر از سوی خاتم‌انبین به آن سفارش شده است و در جایی دیگر می‌فرمایند نماز میت بخوانید تا همواره ترس خدا در دل داشته باشید.

خدایی با بیان اینکه با فقرا و محرومین بودن برای اینکه درد فقر را بچشد از دیگر نصایحی بود که پیامبر مکرم به اصحاب خود فرمودند، گفت: پیامبر مکرم اسلام همچنین به اصحاب خود فرمود با انسان‌های بیمار همنشینی کنید تا قدر سلامت و عافیت را بدانید و شکرگذار این نعمت بزرگ باشید.

وی با بیان اینکه فروتنی و خودداری از تکبر و بزرگ‌بینی در برابر انسان نیازمند از دیگر دستورات و نصایحی بود که پیامبر به اصحاب خود فرمودند، گفت: پیامبر همچنین فرمودند لباس کهنه بپوشید برای اینکه منیت را از خود دور کنید و درک درستی از شرایط افراد محروم و نیازمند جامعه پیدا کنید تا بتوانید بهترین حمایت را از آنان داشته باشید.

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه 21 مردادماه به عنوان روز حمایت از صنایع کوچک نام‌گذاری شده است، تصریح کرد: به پیروی از فرمان رهبر معظم انقلاب و در راستای تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باید به هر اندازه که توان داریم تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: در راستای توسعه صنعت و معدن و بهبود فضای کسب و کار بیشتر در استان 18 شرکت صنایع کوچک در شهر سنندج دایر شده است که باید با حمایت از این ظرفیت‌ها زمینه توسعه تولید و ایجاد اشتغال را در استان فراهم سازیم.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :