جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

لزوم استفاده از زنجیر چرخ در راه های استان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

لزوم استفاده از زنجیر چرخ در راه های استان

لزوم استفاده از زنجیر چرخ در راه های استان


تداوم بارش برف در جاده های کردستان

لزوم استفاده از زنجیر چرخ در راه های استان

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، محمدراشد مدرس گرجی افزود: طی 24 ساعت گذشته محورهای عبور و مرور شهرستان های سنندج، دهگلان، قروه و دیواندره درگیر بارش برف بودند اما با تلاش راهداران تمامی محورها برف روبی شد و اختلالی در تردد خودروها پیش نیامد.
به گفته وی، راهداران کردستان در 24 ساعت گذشته حدود 300 کیلومتر مسیر را برف روربی کرده و علاوه بر امداد رسانی به 80 خودرو، 60 مسافر را نیز در راهدارخانه ها اسکان داده اند.
مدرس گرجی ادامه داد: طبق اعلام هواشناسی استان بارش برف در کردستان تا فردا /روز شنبه/ ادامه خواهد داشت و پس از آن با ورود سامانه هوای سرد یخبندان در محورهای ارتباطی حکم فرما می شود.
به گفته وی، از اول طرح نوروزی راهداران بیش از یک هزار و ٢٠٠ کیلومتر برفروبی انجام داده و در کنار اسکان حدود ٢٥٠ نفر در راهدار خانه به 300 وسیله نقلیه امدادرسانی کرده اند.
مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: از آغاز طرح زمستانی تاکنون 400 نفر از عوامل راهداری و 300 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در راستای خدمات‌رسانی به مردم در جاده ها مستقر شده اند.
وی در پایان با اشاره به اینکه امکان بارش های جوی در ایام نوروز به دلیل موقعیت جغرافیایی و کوهستانی کردستان دور از انتظار نیست، یادآور شد: مسافران نوروزی ضمن همراه داشتن تجهیزات، در صورت مواجه با هرگونه مشکلی در طول شبانه روز می توانند با شماره 141تماس بگیرند.
طبق اعلام اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان تنها در روز سوم فروردین سال جاری تردد 174 هزار و 897 دستگاه در جاده های استان به ثبت رسیده که محورهای پرتردد شامل سقز-بوکان با 15 هزار و 545 تردد، حسین آباد-دیواندره با 14 هزار و 249 تردد و قروه-دهگلان با 13 هزار و 918 تردد است.
تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 8 الی 24 روزهای 26 ، 27 ، 29 و 30 اسفند سال جاری و همچنین روزهای 12، 13 و 14 فروردین ماه از محورهای بانه - سقز- سنندج و مریوان - سنندج ممنوع است.
طول شبکه راه های استان هفت هزار و 834 کیلومتر بوده که این میزان شامل 6 هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.
براساس آمارها در استان کردستان 16منطقه کولاک گیر و بهمن خیز و همچنین 23 گردنه وجود دارد که این مناطق راهداری را در زمستان با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.
در فصول سرد سال و به هنگام بارش برف و کولاک، تردد در جاده های ارتباطی استان بویژه در چهار شهرستان بانه، سقز، مریوان و سنندج که شهرستان های برف گیر و کولاک خیز هستند با مشکل انجام می شود.
کردستان با 28 هزار کیلومتر مربع در حاشیه جنوبی رشته کوه زاگرس قرار گرفته و یکی از مناطق سرسیر کشور است.

آدرس کوتاه :