جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

قیام امام حسین (ع) برای جلوگیری از انحراف جامعه اسلامی بود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

قیام امام حسین (ع) برای جلوگیری از انحراف جامعه اسلامی بود

قیام امام حسین (ع) برای جلوگیری از انحراف جامعه اسلامی بود


نماینده ولی فقیه در کردستان:

قیام امام حسین (ع) برای جلوگیری از انحراف جامعه اسلامی بود

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی ظهر امروز شنبه و همزمان با تاسوعای حسینی در جمع مردم شهرستان بیجار اظهار داشت: : امام حسین(ع) الگویی کاملی برای تمام مسلمانان و کل آزادی خواهان در جهان بشریت است.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است، گفت: امام حسین(ع) همه جا را روشن کرده و خون پاکش را را برای نجات بندگان الهی از جهالت فدا کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید براینکه امام حسین(ع) اهدافی را در مورد قیام عاشورایی خود بیان می‌کند، گفت: امام حسین(ع) نخستین هدف خود از این قیام را نجات دین جدش و جلوگیری از انحرافات موجود در جامعه آن روز بیان میکند.

آیت‌الله حسینی شاهرودی اظهار کرد: مدلی که امام حسین(ع) می دهد و می گوید دین پیامبر آخرین دین الهی است و باید برای همیشه در جهان بشریت باقی بماند در پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) تکرار شد.

وی امر به معروف و نهی از منکر کردن در جامعه را مهم‌ترین رسالت پیروان امام حسین(ع) دانست و عنوان کرد: باید در هر زمانی که انسان دید حق عمل نمی شود باید تا پای جان در برابر ناحق و منکرات ایستادگی کند و باید جلوی فساد را بگیرم.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه باید جلوی فساد و منکرات در جامعه گرفته شود، گفت: کسانی که برای امام حسین(ع) عزاداری می‌کنند و این ارتباط برقرار می شود، باید در برابر اشکالات، مفاسد و جلوی منکرات و بدعت‌ها را بگیرند چراکه دنبال گرفتن چنین رویه‌ای است که موجب می شود انسان حسینی باشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان رمز پیروزی ایران اسلامی و اقتدار امروز آن را پیروی از قیام امام حسین (ع) دانست و عنوان کرد: اگر ملت ما در طول هشت سال جنگ تحمیلی با دست خالی در برابر دشمنان تا دندان مسلح پیروز شدند نیز به دلیل پیروی از قیام کربلا بود.

وی با بیان اینکه امروز خداوند عزتی به ملت ایران داده است که دنیا در مقابل آن سر تعظیم فرود آورده است، گفت: امروز تنها کشوری که در مقابل توطئه‌های دشمنان علیه دنیای اسلام ایستاده، کشور ایران اسلامی است.

آدرس کوتاه :