جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

قطع ریشه اعتیاد به اراده ملی و عزم خانواده ها نیاز دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

قطع ریشه اعتیاد به اراده ملی و عزم خانواده ها نیاز دارد

قطع ریشه اعتیاد به اراده ملی و عزم خانواده ها نیاز دارد


فرماندار شهرستان بیجار گفت:

قطع ریشه اعتیاد به اراده ملی و عزم خانواده ها نیاز دارد

بیژن زندیه در همایش مبارزه با اعتیاد با حضور جمعی از خانواده ها، تعدادی از کارمندان و اعضای سمن های مردمی بیجار با اشاره به آثار مخرب مصرف مواد افیونی در ابعاد مختلف خانوادگی و اجتماعی افزود: ابتدا باید از عادی شدن مصرف این مواد در جامعه جلوگیری کرد و این حس وجود داشته باشد که یک پدیده زشت عادی نشود.
وی اظهار کرد: در شهرستان بیجار نیروهای امنیتی و انتظامی در سال 94 بیش از300 نفر در موضوع مبارزه با مواد مخدر را دستگیر کردند که حدود 10 کیلوگرم انواع مواد مخدر از آنها کشف شد.
زندیه خاطرنشان کرد: انجمن های مردمی همکار در امر ترک اعتیاد و سالم سازی جامعه، راه حل خوبی برای پیشگیری و مبارزه با معضل اعتیاد دارند.
وی با اشاره به اینکه سمن های مردم نهاد مهم ترین رکن در برقراری ارتباط با افراد مبتلا هستند، اظهار کرد: این نهادهای مردمی از بدنه خود جامعه و از میان افراد پاک شده بیرون آمده اند بنابراین می توانند آسان تر و با هزینه کمتر برای بسترسازی یک عزم همگانی حرکت کنند.
او ضمن تاکید بر محوریت مردم و توسعه سمن ها خاطرنشان کرد: موفقیت این موضوع علاوه بر حضور نیروهای انتظامی و امنیتی در کنار پشتیبانی دولت به همت جدی نهادهای مردمی و یک فرهنگ عمومی نیاز دارد.
فرماندار بیجار بر برگزاری کارگاه های آموزشی، توسعه فرهنگ عمومی و فرهنگ سازی با محوریت خانواده ها تاکید کرد و افزود: تلاش انجمن های مردمی در بیجار نیز با برگزاری همایش ها، گردهمایی و کارگاه های آموزشی با مشارکت اعضای خانواده های افراد مبتلا و پاک، موفقیت های خوبی را بدست خواهد آورد.
وی آگاه سازی اعضای خانواده برای مراحل مختلف مبارزه، درمان، پذیرش فرد مبتلا و جلوگیری از همکاری با برخی افراد سوداگر مرگ را ضروری دانست و خواستار برنامه ریزی بیشتر سمن ها در این مسیر گردید.
وی اظهار کرد: حضور در میان اقشار در معرض خطر و تهدید در مدارس، استفاده از ظرفیت های هنری و دینی راه های دیگری برای مقابله با گسترش مصرف مواد مخدر است.
فرماندار بیجار تقویت سمن ها با استفاده از تمام امکانات دولتی، کمک افراد خیر و نیک اندیش، جلب همکاری افراد پاک شده و حتی مبتلایان را موفق تر از مبارزه میدانی و قهری دانست و گفت: اعتیاد تنها یک درد جسمی نیست، بلکه روح، روان، اراده و توان فکری فرد مبتلا، جامعه و خانواده را در بر می گیرد.
او از همه کارشناسان، مشاوران مسایل و مشکلات خانواده، صاحب نظران و افراد فعال در سمن ها خواست، با کار علمی، جمعی، کارشناسی شده و پرهیز از موازی کاری همت نمایند؛ حضور خانواده و اراده جمعی و ملی را در این عرصه فعال تر کنند.
شهرستان بیجار در حال حاضر دارای سه مرکز پیشگیری، درمان و چند انجمن و تشکل مردمی ترک اعتیاد است.
در این شهرستان جمعیتی حدود 90 هزار نفر زندگی می کنند.

منبع خبرگزاری:ایرنا

آدرس کوتاه :