رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

قرارگرفتن هنر در مسیر آموزه های دینی تاثیر بیشتری بر جامعه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

قرارگرفتن هنر در مسیر آموزه های دینی تاثیر بیشتری بر جامعه دارد

نماینده ولی فقیه در کردستان:

آیت الله سید محمدحسینی شاهرودی شامگاه پنج شنبه در دیدار با رئیس، کارکنان و هنرمندان حوزه هنری کردستان و سازمان بسیج هنرمندان این استان، بیان کرد: هنر یکی از مشیت های الهی است برای بشر و اصولاً هنر یکی از  ویژگی های الهی است.

وی با اشاره به اینکه  هرچه هنر است از آن خداست،  گفت: طبیعت رانگاه کنید، عالم هستی و کائنات همه با هنرمندی خالق چیده شده و خلق شده اند قرآن از هنرهای والای خداوند است.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: هنری که در تک تک جملات و کلمات قرآن به کار رفته و کسی نخواهد توانست مانند آن را بیاورد.

وی ادامه داد: خطبه های حضرت علی(ع) هم سرشار از هنر و خلق زیبایی است و در کنار تأثیر شگرف کلمات و جملات که با زبانی هنرمندانه بیان شده و شیعه و سنی و مسیحی و بودایی و ... را عاشق علی (ع) نموده است  و امام شافعی در یکی از اشعار بلند خود معراج پیامبر را به زیبایی بیان می نماید و درآن جا به این موضوع اشاره می کند.

وی گفت: هنر باید پیام رسان باشد و بتواند پیام خدا را شنیده و به با زبان هنر به دیگران برساند و کسی که صدای خدا را بشنود و پیام اورا درک کند از کسی نمی ترسد می شود پیام رسان کربلا و هنر صفت خداوند است.

آیت الله حسینی شاهرودی افزود: خداوند خالق است، مؤمن و قانونگذار است و بنده اش را هم همچون خود می خواهد، خداوند بنده ای خالق و دارای ایده و خلاقیت، مؤمن و قانون مند را می خواهد تا با استفاده از آن بتواند به صفات خداوندی نزدیک شود و قرب الهی را پیدا نماید.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران هم یک انقلاب فکری، فرهنگی و با محتوا است و هرکاری که صورت می گیرد باید هدف و محتوا داشته باشد و بتواند جهت دهی کند در جهت اهداف نظام اسلامی و تمامی آنچه که مد نظر است در هنر متعهد و آشنا به هنر الهی وجود دارد و خداوند در کنار تأکید بر مهربانی، عطوفت، بردباری از انسان های شجاع بسیار خوشش می آید.

آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره ویژگی های شهید آوینی یادآور شد: شهید آوینی هم در کنار تمامی خصوصیات نیکی که داشتند انسانی شجاع بود و با استفاده از ابزار هنر به بیان حق و حقیقت پرداخت و آنچه که در روایت فتح توسط این هنرمند به تصویر در می آید کار بسیار بزرگی است.

وی گفت: شهید آوینی گمنام آمد با شهداء محشور شد، رسالتش را انجام داد و بعد به بالاترین پاداش انسانی که شهادت در راه حق است نائل شذ.

نماینده ولی فقیه در کردستان با توصیه به هنرمندان درخصوص تولید آثار مبتنی بر ارزش ها برگرفته از  پیام انقلاب اسلامی، افزود: هنر اگر در خدمت بشریت و رشد و آگاهی بخشی قرار گیرد می تواند در رشد و تعالی انسانی نقش ارزنده ای را ایفاء نماید و باید طوری کار کرد که هنرمان در جهت قرار گرفتن در مسیر دستورات الهی قرار گیرد