جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

قاچاق کالا و ارز بر بنیان توسعه کشور سایه انداخته است - نمایش محتوای خبر

 

 

قاچاق کالا و ارز بر بنیان توسعه کشور سایه انداخته است

کردستان

قاچاق کالا و ارز بر بنیان توسعه کشور سایه انداخته است

رضا میرزایی، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان امروز (10 تیر) در نشست خبری، با اصحاب رسانه که با حضور کارگروه های کمیسیون اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سالن جلسات تبلیغات اسلامی استان در سنندج برگزار شد، گفت: قاچاق کالا و ارز در واقع اقتصاد پنهان که اگر وارد هر کشوری شود مانند ویروسی بر بنیان توسعه آن سایه می اندازد.

 

وی با اشاره به پیامدهای قاچاق کالا  و ارز افزود: متزلزل کردن اقتصاد داخلی، افزایش بیکاری، تعطیلی واحدهای تولیدی از جمله پیامدهای مهم پدیده قاچاق کالا و ارز در هر جامعه است.

 

این مقام مسئول اظهار داشت: قاچاق تنها مختص یک استان نیست و تمام استان‌ها مرزی ما به نوعی با این پدیده شوم درگیر هستند.

 

وی با اشاره به کشفیات قاچاق کالا در استان افزود: کردستان تنها پنج درصد از کشفیات قاچاق کالا را نسبت به کشور به خود اختصاص داده است و تنها سهمی کمی از این پدیده شوم را دارد. 

 

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در ادامه تصریح کرد: برای مقابله هر چه بهتر با قاچاق کالا و ارز از اقدامات خوبی که انجام گرفت این بود که مسوولیت کارگروه که قبلا با ستاد مرکزی بود به خود استان‌ها واگذار شد و این در پیشرفت مقابله با این پدیده شوم موثر است.

 

وی با بیان برنامه های هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در هفته مبارزه با قاچاق کالا وارز که از 12 تیر شروع و تا 18 تیر ادامه دارد نشست ها و برنامه های متعددی از جمله دیدار با نماینده ولی فقیه و برگزاری همایش منطقه ای پیشگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق سلامت محور برگزار می شود.

 

میرزایی در پایان با قدردانی از اصحاب رسانه استان خاطر نشان کرد: در خواست داریم از شما عزیزان خبرنگار بیشتر از گذشته ما را در راستای آگاه سازی مردم با این پدیده شوم قاچاق کالا و ارز در جامعه اطلاع رسانی کنید.