رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۸

فینال مسابقات قویترین مردان بانه برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

فینال مسابقات قویترین مردان بانه برگزار شد

کردستان/بانه

در پایان این رقابت ها اشکان مهران با کسب 37 امتیاز مقام اول، پیمان شریفی با کسب 37 امتیاز مقام دوم و عبدالله محمود زاده با کسب 29 امتیاز مقام سوم قویترین مردان بانه 'به هیزترین پیاوانی بانه' را کسب کردند.
در این مسابقات اشکان مهران و پیمان شریفی هر دو 37 امتیاز کسب کردند اما به دلیل اینکه مهران در سه آیتم اول و شریفی در دو آیتم اول شده بود در نهایت هیات داوران اشکان مهران را به عنوان نفر اول معرفی کردند.
این مسابقات در 2 مرحله و چهار آیتم مختلف برگزار شد که مرحله اول شامل بالابردن کنده 100 کیلوی سه بار، حمل 2 چمدان هر کدام به وزن 120 کیلو گرم ، غلت دادن لاستیک 320 کیلویی و مرحله دوم « مرحله سه گانه» شامل بالابردن گوی 140 کیلوی روز میز، بالابردن کنده 100 کیلوی، و غلت دادن لاستیک 320 کیلوی 2 بار بود، در این مرحله هر ورزشکار 75 ثانیه فرصت داشت که همه آیتم ها را با هم و بلافاصله انجام دهد
در حاشیه این مسابقات رئیس اداره ورزش و جوانان بانه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مسابقات قویترین مردان بانه در چندین مرحله برگزار شده است که امشب فینال این مسابقات برگزار می شود.
رحمان لطفی اقدم افزود: هشت نفر به مرحله نهایی راه یافتند که برای هر هشت نفر جوایزی در نظر گرفته شده و برای نفرات برتر جوایز ویژه ای در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: نفرات برتر این مسابقات به مسابقات استانی راه می یابد و در مسابقات استانی شرکت می کند.
در حاشیه این مسابقات رئیس هیات بدنسازی استان کردستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این مسابقات با همت اداره ورزش و جوانان بانه و هیات بدنسازی این شهرستان انجام می شود.
علی پژگل افزود: در 2 سال اخیر که مسابقات قویترین مردان ایران به مناسبت هفته دفاع مقدس در کردستان برگزار می شود انتظار می رود با توانی که در ورزشکاران بانه ای وجود دارد در سال آینده نفرات برتر در مسابقات کشوری و استان حضور داشته باشند.
در ادامه پیشکسوت ورزش بدنسازی بانه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: استقبال مردم از مسابقات بی‌نظیر است جای خوشحالی است که بیش از هزار و 500 نفر از این مسابقات استقبال کردند.
هیوا مهران افزود: بیش از 10 سال است که ما خواستار برگزاری چنین مسابقاتی بودیم و اما متاسفانه هیچ ارگانی از خواسته می حمایت نمی کرد تا اینکه مسابقات با همت هیات بدنسازی شهرستان بانه برگزار شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: مسئولین به خواسته آنها توجه کنند و در برگزاری مسابقات از ورزشکاران و هیات های ورزشی حمایت کنند و زمینه برگزاری مسابقات را فراهم کنند و به خواسته شهروندان که با استقبال گرم خودشان ما را یاری کردند احترام بگذارند.
این مسابقات با همکاری اداره ورزش و جوانان بانه و هیات بدنسازی بانه برگزار شد و هیوا مهران و هیوا رستمی داوری این مسابقات را برعهده داشتند.
در این مسابقات از ورزشکاران پیشکسوت شهرستان بانه که در مسابقات کشوری و جهانی برای شهرستان بانه افتخار آفرینی کردند، تقدیر شد.