جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

فیلمساز سنندجی در میان 10 برگزیده مسابقه کشوری انجمن سینمای جوانان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

فیلمساز سنندجی در میان 10 برگزیده مسابقه کشوری انجمن سینمای جوانان

فیلمساز سنندجی در میان 10 برگزیده مسابقه کشوری انجمن سینمای جوانان


کردستان

روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، روح الله مولوی، بهاره للهی دلا و رضا فهیمی داوران مسابقه بعد از بررسی 40 مستند سه دقیقه ای راه یافته به بخش پایانی این مسابقه اسامی برگزیدگان این دوره را اعلام کردند.
فیلم 'قرمز' به کارگردانی علی حاج هاشمی از خمینی شهر، فیلم 'قورشاق' به کارگردانی مرتضی نژادی از اردبیل، فیلم 'نوروز' به کارگردانی نوشین نامداری از کردستان، فیلم 'سبز است اگر' به کارگردانی علی خوشدلی از کاشان، فیلم 'نوروز است' به کارگردانی محمد حامد اسدی و علی سعیدی از مشهد، فیلم 'تنها شین هفت سین' به کارگردانی ابوالفضل عزیزی از رباط کریم، فیلم 'سلم آغاجی' به کارگردانی مریم سوری از اردبیل، فیلم 'سلفی ایرانی' به کارگردانی صادق اکبری از تبریز، فیلم 'تخ تخ' به کارگردانی مجید نجاتی از قم و فیلم 'قشنگه آو' به کارگردانی سروش شکرگزار از تالش، 10 فیلم و فیلمساز برگزیده این مسابقه بودند.
مسابقه فیلم های سه دقیقه ای نوروز توسط انجمن سینمای جوانان ایران با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش و شبکه مستند سیما با اهداف ترویج و توجه به آیین ها و سنن ملی مذهبی و تأثیر آن در زندگی اجتماعی، ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و افزودن روح نشاط و امیدآفرینی در بین اقشار جوان برگزار گردید.
یکی از نکات جالبی که با توجه به فهرست برگزیدگان این مسابقه به دست می آید عدم حضور فیلمی از شهر تهران در بین برگزیدگان است که شاید اشاره به کمرنگ شدن آداب و رسوم فرهنگ ایران اسلامی در بین پایتخت نشینان دارد
نکته ای که با توجه به اهداف جشنواره مبنی بر تأثیر آداب رسوم در زندگی اجتماعی امروز می تواند مورد توجه کارشناسان فرهنگی قرار بگیرد.
مراسم تجلیل از برگزیدگان این مسابقه روز دوشنبه 18 مردادماه در جریان برگزاری پنجمین جلسه پاتوق فیلم کوتاه در محل سالن شماره سه پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.

ش

آدرس کوتاه :