سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

فعالیت 165 رسانه رادیویی و تلویزیونی در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

فعالیت 165 رسانه رادیویی و تلویزیونی در کشور

فعالیت 165 رسانه رادیویی و تلویزیونی در کشور


مراسم افتتاح 114 فرستنده دیجیتال در صداوسیمای مرکز کردستان

فعالیت 165 رسانه رادیویی و تلویزیونی در کشور

معاون مجلس و اموراستانهای صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران درمراسم افتتاح 114 فرستنده دیجیتال در صداوسیمای مرکز کردستان با بیان اینکه تنوع و تکثر در صدا وسیما یک استراتژی است گفت: مهمترین مزیت سرمایه های فرهنگی ما در صدا و سیما نشأت‌گرفته از تنوع و تکثر فرهنگی و اعتقادی است.

حجت السلام والمسلمین موسوی مقدم بابیان اینکه اقوام و قومیتها سرمایه ملی در کشور ما هستند گفت: شبکه  استانی کردستان با برجستگی های ارزشمندی برتارک شبکه‌های استانی کشورمان می درخشد.

وی با اشاره به اینکه  شیوه و روش تولید برنامه‌ها در شبکه استانی باید به عنوان مدل تولید برنامه ها در سایر مراکز کشور تبدیل شود گفت: باید از ظرفیت و توانمندی هنرمندان و فیلمسازان این دیار استفاده شود.

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در راس برنامه های صداوسیما قرار دارد گفت: کشورمان دارای بهترین الگو وفرهنگهااست که باید بتوانیم در راستای نشر این ارزشهای ناب در سطح جهان تلاش کنیم.

 حجت السلام والمسلمین حسینی شاهرودی  گفت: بستر و زیرساخت‌های ایجاد شبکه بین‌المللی کردی در استان کردستان فراهم شده است که امیدواریم هرچه زودتر این مهم محقق شود.

 استاندارکردستان هم در این مراسم با بیان اینکه انتخاب استان فرهنگی برای کردستان واقعیتی بود که سالها مغفول مانده بود افزود: صدا وسیمای کردستان در حال حاضردر زمینه ساخت اثار هنری، فیلم کوتاه، انیمیشن، ارکستر فیلارمونیک کودکان در صدراستانهای کشور قرار دارد.

 زاهدی خاطر نشان کرد: ساخت و تجهیز نقاط  روستایی در استان کردستان  با فرستنده‌های دیجیتال میتواند باعث پوشش کامل شبکه های داخلی در کشورمان شود و این خود کاری بزرگ است.

در ادامه مدیر کل صداوسیمای مرکزکردستان هم با اشاره به چکیده ای از فعالیتهای صداوسیما در بخشهای مختلف صدا و سیما و خبر در یک سال اخیرگفت: برای اولین بار در استان کردستان پوشش ورود کاروان شهدای گمان در کل شهرستانها، مراسم جزخوانی قران کریم و ارتباط با شبکه ملی شما، از جمله برنامه های زنده مرکز کردستان بود است.

امان الهی با اشاره به اینکه درحال حاضرمشغول اتمام ساخت یک دایره المعارف تصویری از تمامی شهرستانهای استان هستیم گفت: ساخت 13 قسمت انیمیشن برای شهدای پیشمرگ مسلمان در استان، ساخت برنامه مستند بیت و باو مخصوص گردآوری آثار40  سال گذشته هنرمندان و اساتید موسیقی  کشور ترکیه، سوریه و عراق و کشورمان در راستای توسعه کارهای فرهنگی از جمله برنامه های مرکز کردستان است.

وی با بیان اینکه در حوزه سیما برنامه چریکه‌ی شه‌و با 98 درصد مخاطب و 86 درصد رضایتمندی بالاترین اثر است گفت: در حوزه صدا با 96 درصد رضایتمندی ودرحوزه خبر با حضور در شبکه ملی  همواره شبکه کردستان خوش درخشیده است.

مدیر کل صدا وسیمای کردستان توجه به افزایش مخاطب و حفظ مخاطب موجود و نفوذ برافکارعمومی و جلوگیری از نفوذ جنگ نرم را رویکردهای مهم شبکه استانی دانست.

آدرس کوتاه :