جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

فعالیت های قرآنی محور اصلی برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

فعالیت های قرآنی محور اصلی برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی است

فعالیت های قرآنی محور اصلی برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی است


رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیجار گفت:

فعالیت های قرآنی محور اصلی برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی است

حجت الاسلام جلیل مختارنیا شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این سازمان تا کنون در راستای ترویج مبانی دینی و اعتقادی تا بیش از 10 هزار مبلغ و مبلغه در طول فعالیت خود به نقاط مختلف شهرستان بیجار اعزام کرده است.
وی نهادینه کردن فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) و قرآن کریم را محور اصلی برنامه ها و فعالیت های این سازمان بر شمرد و خاطر نشان کرد: این فعالیت ها در ایام خاص سال مانند ماه مبارک رمضان و ماه محرم به صورت و ویژه پیگیری می شود.
او به هجمه های دشمنان اسلام برای دور نگهداشتن نسل سوم و چهارم انقلاب و جایگزینی افکار خرافی اشاره کرد و گفت: در حال مبارزه اسلام و اعتقادات دینی با خرافه پرستی و ناهنجاری های اجتماعی در میدان های فرهنگی و اعتقادی بسیار جدی است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، ترویج گفتمان دینی و بصیرت افزایی را بهترین راه مبارزه برشمرد و عنوان کرد: باید فرهنگ، اعقتادات و ایمان مردم در مقابل خرافه پرستی، هجمه ها و ناهنجاری های اجتماعی نهادینه شود.
به گفته مختارنیا اعزام بیش از 10 هزار مبلغ و مبلغه به مناطق مختلف موجب شده است که جامعه استقبال خوبی که از برنامه های دینی از خود نشان بدهد و این برنامه بطور جدی پیگیری و بصورت برنامه ریزی شده در طول سال رصد می شود.
وی از فعالیت تاثیر گذار رابطین فرهنگی خبرداد و افزود: این سازمان در مواردی که با کمبود مبلغ و بخصوص روحانی مواجه گردیده، توانسته است از طریق رابطین فرهنگی که هدف آنها گسترش فرهنگ دینی و سبک زندگی اسلامی است خلاء موجود را رفع کند.
حجت الاسلام مختارنیا گفت: اصلاح و بهبود برخی ناهنجاری های پیش آمده در سطح جامعه، تحکیم بنیان خانواده، روشنگری در خصوص مواد مخدر و آسیب های ناشی از آن در خانواده و در جامعه، کاهش طلاق و ترویج سبک زندگی اسلامی از طریق مشاوره های دینی و علمی محور فعالیت رابطین فرهنگی و مبلغان اعزامی از سوی سازمان تبلیغات است.
حجت الاسلام مختارنیا به تعلیم و تربیت نسل نوجوان و جوان از طریق دبیرستان های صدرا پرداخت و گفت: اولین دبیرستان علوم معارف اسلامی در استان کردستان و در شهرستان بیجار راه اندازی و محور فعالیت این دبیرستان های درخصوص اشاعه ارزش های اسلامی و دینی در جامعه برای نسل چهارم و نسل های بعدی خواهد بود.
رئیس تبلیغات اسلامی بیجار گفت: مدارس علوم و معارف اسلامی از ظرفیت پذیرش تا 350 دانش آموز برخوردار هستند که تا اکنون حدود 150 نفر دانش آموز در 2 دبیرستان دخترانه و پسرانه علوم و معارف اسلامی صدرا مشغول به تحصیل هستند.
وی ادامه داد: در صورت اجرای فاز دوم دبیرستان دخترانه که از امکانات آموزشی و ورزشی بیشتری برخوردار خواهد بود، این تعداد دانش آموز افزایش خواهد یافت.
حجت الاسلام مختارنیا در ادامه از فعالیت هشت موسسه و 35 خانه قرآنی در شهرستان بیجار سخن گفت و خاطرنشان کرد: حمایت و پشتیبانی از فعالیت های دیگر هیات های قرآنی و کانون های مساجد و محافل ختم جزء به جزء قرآن کریم در ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه های توسعه فرهنگ قرآن این سازمان است.
وی در پایان از چاپ قرآن کریم برای اولین بار توسط این سازمان در استان کردستان خبرداد و گفت: تا کنون حدود پنج هزار جلد قرآن مجید بصورت اهدایی در مساجد و هیات های متقاضی شهرستان توزیع شده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :