جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

فصل چهلم هنر انقلاب اسلامی در سنندج - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

فصل چهلم هنر انقلاب اسلامی در سنندج

فصل چهلم هنر انقلاب اسلامی در سنندج


کردستان؛ علمی و فرهنگی

فصل چهلم هنر انقلاب اسلامی در سنندج

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، این همایش از سری برنامه‌های موضوعی اجلاسیه شهدای هنرمند کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان بود که قرار است فروردین سال آینده برگزار شود.فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در این همایش اظهار داشت: کردستان ظرفیت هنری غنی به واسطه وجود هنرمندان شاخص و فاخر دارد.

سردار محمدحسین رجبی، به نامگذاری کردستان به عنوان استان فرهنگی که متاثر از همین ظرفیت است، اشاره کرد و افزود:موج تاثیرگذاری هنر کردستانی‌ها را باید در خارج از استان و کشور نظاره کنیم.
وی در خصوص برنامه ریزی‌های انجام یافته برای برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان گفت: این کنگره متشکل از ۶ اجلاسیه است که اجلاسیه شهدای هنرمند  فروردین سال آینده برگزار می‌شود.
سردار رجبی افزود: همچنانکه پیشمرگان مسلمان کرد نماد شاخصی برای کردستان هستند کار‌های هنری از جمله موسیقی و به ویژه دف نوازی هم باید نماد این استان شود.
سردار مالکی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان نیز در این همایش گفت: هنرمندان باید با زبان هنر صدای شهدا که نوای شجاعت و شهامت است را به گوش جهانیان برسانند.
در این همایش از خانواده شهدای شاخص استان، از جمله امیرسرتیپ محمود امان اللهی و جمعی از هنرمندان برجسته استان و نیز مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان، تجلیل و روزشمار دیواری شهدای هنرمند استان رونمایی شد.

آدرس کوتاه :