رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

فرهنگ پیاده‌راه‌مداری در کردستان ایجاد شود - نمایش محتوای خبر

 

 

فرهنگ پیاده‌راه‌مداری در کردستان ایجاد شود

معاون عمرانی استاندار کردستان گفت:

فرهنگ پیاده‌راه‌مداری در کردستان ایجاد شود

امیر قادری در حاشیه بازدید از چند پروژه عمران شهری در سنندج اظهار کرد: یکی از برنامه‌های جدی ما در راستای کاهش ترافیک به ویژه در مرکز شهر سنندج اجرای طرح پیاده‌راه است که در این راستا اقدامات لازم انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح پیاده‌راه‌سازی در سه‌راه حبیبی به سمت میدان انقلاب و از آنجا به سمت میدان آزادی در دستور کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه برای تحقق اهداف در این زمینه در گام نخست باید فرهنگ پیاده‌راه‌مداری باید در استان کردستان به ویژه در شهر سنندج ایجاد شود، تصریح کرد: ایجاد محدودیت‌های ترافیکی در شهر از مباحثی است که برای رفع مشکل ترافیکی در این شهر با جدیت دنبال می‌شود.

قادری افزود: توجه به اجرای مبلمان قبل از عملیاتی شدن کامل طرح پیاده‌راه در این خیابان‌ها مورد توجه قرار گرفته و اقدامات لازم در این راستا در دست اجراست.

وی با بیان اینکه در کنار ایجاد مبلمان شهری تأمین وسیله نقلیه عمومی برای جابه‌جایی مردم از دیگر مباحث مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد، اظهار داشت: بحث نقلیه در اجرای طرح پیاده راه اهمیت زیادی دارد که باید تصمیمات و تمهیدات لازم در این راستا اندیشیده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان افزود: در گام نخست به صورت آزمایشی طرح پیاده‌راه از سه‌راه حبیبی تا میدان انقلاب و از آنجا به سمت میدان آزادی اجرا و در آینده نیز این مهم با گستردگی بیشتری اجرا خواهد شد.

منبع خبرگزاری: فارس