رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

فرهنگ زیرساخت مهم توسعه پایدار است - فرکانس هاي پخش سیما

 

 

فرکانس هاي پخش تلویزیون

فرهنگ زیرساخت مهم توسعه پایدار است

فرماندار سروآباد گفت:

فرهنگ زیرساخت مهم توسعه پایدار است

علی مفاخری در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سروآباد که با حضور نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان برگزار شد، با اشاره به برگزاری کنگره شیخ عثمان در این شهرستان افزود: برگزاری این همایش و بزرگداشت در حال حاضر یک طرح مطالعاتی است که باید بحث و بررسی و کارشناسی شود.
وی ادامه داد: برگزاری برنامه های فرهنگی به ویژه برنامه های بزرگداشت علما، شعرا، عرفا و بزرگان دینی از برنامه های مهم فرهنگی شهرستان است که در دستور کار مسئولین فرهنگی قرار دارد.
فرماندار سروآباد با اشاره طرح جابجایی جسد شیخ عثمان به این شهرستان گفت: این طرح خوبی برای شناسایی بیشتر شهرستان سروآباد در استان کشور و حتی در کشورهای خارجی همسایه است.
وی بهسازی مقابر مفاخر و علمای دینی و ادبی این شهرستان را یک ضرورت دانست و افزود: توجه به بحث فرهنگی در هر جامعه و مکانی به پیشرفت آن و کاهش آسیب های اجتمای منجر خواهد شد.
بخشدار مرکزی سروآباد نیز در ادامه این جلسه به جایگاه شیخ عثمان نقشبندی در منطقه اشاره کرد و گفت: شخصیت علمی و پزشکی ایشان بیشتر مورد توجه است و برگزاری یک کنگره یا مراسم بزرگداشت برای ایشان می تواند در معرفی و شناسایی هر چه بیشتر شهرستان سروآباد تاثیر گذار باشد.
سید عطا حسینی با اشاره به اینکه شهرستان سروآباد عرفا، علما و شاعران زیادی دارد، افزود: برای معرفی بیشتر شهرستان سروآباد و ایجاد یک نماد برای آن می توان تندیسی از چهره های ماندگار این شهرستان ساخت و در سطح شهرستان نصب کرد.
به گفته وی، وجود علما، شعرا، عرفا و بزرگان دینی در شهرستان سروآباد یک پتانسیل و ظرفیت مهم برای شهرستان است.
او توجه به مباحث فرهنگی را یک ضرورت دانست و گفت: توجه به مسائل و موضوعات فرهنگی باعث توسعه جامعه در سایر زمینه های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و دینی خواهد شد.
شهرستان سروآباد در 90 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

منبع خبرگزاری: ایرنا