جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

فرمانداری سنندج مانع راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد بانوان است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

فرمانداری سنندج مانع راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد بانوان است

فرمانداری سنندج مانع راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد بانوان است


مدیرعامل کمپ ترک اعتیاد بانوان سنندج:

فرمانداری سنندج مانع راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد بانوان است

کمال فتحی دوشنبه‌شب در دیدار اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان با نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: از معتادان بهبودیافته هستم که 14 سال و 4 ماه و 11 روز از این آسیب دور شده‌ام.

وی خاطرنشان کرد: اینکه تمام ارگان‌ها در زمینه مبارزه با اعتیاد و جلوگیری از گرایش یک معتاد به خیابان در تلاش هستند شکی نیست، اما سوال اینجاست چرا با این همه اقدام، هنوز شاهد افزایش آمار اعتیاد در کشور و استان کردستان هستیم.

مدیرعامل کمپ ترک اعتیاد بانوان کردستان تصریح کرد: اینکه هنوز بر آمار افراد معتاد در جامعه افزوده می‌شود به این معنی است که یک جای کار در برنامه‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای می‌لنگد.

فتحی با بیان اینکه ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در دنیای امروز مواد مخدر و اعتیاد است، تصریح کرد: امروز موضوع مواد مخدر و اعتیاد ریشه بسیاری از خانواده‌ها را سوزانده و معتقد هستم که پیدایش داعش نیز از همین موضوع نشات می‌گیرد.

وی اضافه کرد: خداوند نعمت‌های زیادی را برای انسان‌ها در زمین و آسمان مقرر کرده است و حتی خشخاشی که امروز بلای جان نسل‌های مختلف جامعه شده، نیز ابزاری برای برطرف کردن بیماری‌ها و دردها است.

مدیرعامل کمپ ترک اعتیاد بانوان کردستان پیشگیری به ویژه در زمینه مقابله با اعتیاد را ارجع بر درمان دانست و خاطرنشان کرد: با گذشته 14 سال از پاکی به معنای کامل هنوز جامعه و خانواده من باید به خاطر زیان‌هایی که از اعتیاد به بدنم زده‌ام هزینه پرداخت کنند.

فتحی با اشاره به اینکه سه سال است در کمپ ترک اعتیاد بانوان استان به عنوان تنها کمپ فعال در غرب کشور به صورت خانوادگی خدمت می‌کنیم، اظهار داشت: این تنها کمپ فعال در حوزه درمان بانوان معتاد است که خوشبختانه با حمایت‌ برخی دستگاه‌های حمایتی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با وجود تمام فراز و نشیب‌ها هنوز سرپاست.

به گفته وی، این کمپ در زمینه درمان و خدمات‌رسانی بعد از ترک به معتادین در حد قابل قبولی فعالیت می‌کند و همین امر موجب شده حتی افراد معتاد از سوئد، کرمانشاه و سایر استان‌ها برای بهبود دوباره به این کمپ مراجعه کنند.

مدیرعامل کمپ ترک اعتیاد بانوان کردستان اضافه کرد: من به همراه خانواده‌ام در این کمپ خدمت می‌کنیم که پاک بمانیم و هیچ منتی در این راستا به کسی نداریم.

فتحی با بیان اینکه این کمپ تا کنون 296 نفر معتاد از استان‌های مختلف غرب کشور را پذیرش و خدمات درمانی به آنها ارائه کرده است، اظهار داشت: 200 نفر از این افراد به صورت کاملا رایگان در این کمپ زیرپوشش درمان قرار گرفته‌اند.

به گفته وی، 17 نفر از معتادین متجاهری که در این کمپ زیرپوشش درمان قرار گرفته‌اند بعد از بهبود به دامن گرم خانواده‌هایشان برگشتند و 93 نفر نیز کاملا پاک شده‌اند.

مدیرعامل کمپ ترک اعتیاد بانوان کردستان با بیان اینکه برخی از این معتادین بعد از ترک به دلیل اینکه بی‌خانمان بوده‌اند همچنان در کمپ اسکان داده شده‌اند، اظهار داشت: حمایت از چنین ظرفیتی برای سرپا ماندن باید از سوی مسوولان مورد توجه قرار گیرد.

فتحی به راه‌اندازی مرکز شیلتر بانوان هم گریزی زد و گفت: با وجود اینکه اعتبار راه‌اندازی این شیلتر آماده است، متاسفانه برخی‌ها کارشکنی کرده و سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه بهزیستی اعتبار اختصاص یافته به این مهم را به حساب واریز کرده است اما این مرکز به خاطر یک امضا فلان مسوول 6 ماه است معطل و بلاتکلیف باقیمانده است.

مدیرعامل کمپ ترک اعتیاد بانوان کردستان افزود: فرمانداری سنندج و شهرداری موانع سد راه راه‌اندازی این شیلتر هستند و در بحث به این مهمی، سلیقه‌ای عمل شده و ما را بیش از 6 ماه معطل کرده‌اند.

 

آدرس کوتاه :