رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

فرمانداری از خدا - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

فرمانداری از خدا

فرمانداری از خدا


فرمانداری از خدا

 

ماموستا مصطفی شیرزادی با بیان اینکه پروردگار به عنوان صاحب تمامی کائنات حق فرمانروایی دارد، اظهار کردند: فرمانبرداری از ذات لایزال الهی هدف غایی آفرینش انسان بوده است. پیامبر اسلام نیز بر شناخت و اطاعت خدا تأکید کرده است.

اطاعت از خداوند را در 3 جنبه بدنی، مالی و عمران و آبادانی می توان ذکر کرد. در تمام عبادات انسان، این بندگی وجود دارد.

با تشبیه رابطه بین انسان و خداوند به رابطه کارگر و کارفرما، می توان پی برد که فرمانبردار همان کارگر است که باید مطیع اوامر کارفرمای خود یعنی پروردگار باشد.

انسان نمی‌تواند به شکل خودسر عبادت کرده و باید در مسیری که خداوند برای وی در نظر گرفته است حرکت کند.

همچنین با اشاره به آیاتی از قرآن مجید مبنی بر جایز نبودن عمل انسان مؤمن به صورت خودسر در واجبات و مستحبات می توان گفت: هر عبادتی که از مسیر تبیین شده خدا و رسول(ص) عبور نکند از انسان پذیرفته نخواهد شد.

ایشان نماز و روزه را مصداق کامل اطاعت و فرمانبرداری از حق می دانند و اگر این عبادات به درستی انجام شود از انسان پذیرفته شده و بهشت خداوند نصیب انسان می‌شود.

خداوند انسان را از خاک آفریده و خلیفه خود در روی زمین قرار داده است، پس باید همه در عبادات مطیع و فرمانبردار حق باشیم.

وَالَّذِینَ صَبَرُوا ابْتِغَاءَ وَجْهِ رَبِّهِمْ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَنْفَقُوا مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ سِرًّا وَعَلَانِیَةً وَیَدْرَءُونَ بِالْحَسَنَةِ السَّیِّئَةَ أُولَٰئِکَ لَهُمْ عُقْبَى الدَّارِ.جَنَّاتُ عَدْنٍ یَدْخُلُونَهَا وَمَنْ صَلَحَ مِنْ آبَائِهِمْ وَ أَزْوَاجِهِمْ وَذُرِّیَّاتِهِمْ ۖ وَالْمَلَائِکَةُ یَدْخُلُونَ عَلَیْهِمْ مِنْ کُلِّ بَابٍ."سوره رعدآیات 22 و 23"

و آنان که براى طلب خشنودى پروردگارشان، بر دشوارى ها، فرمانبردارى از خدا و پرهیز از گناهان صبر کرده و نماز را برپا داشته و از آنچه روزیشان کرده ایم، در نهان و آشکار انفاق کرده اند، و بدى را با نیکى مى زدایند. اینانند که فرجام نیکوى این سرا را خواهند داشت .همان بوستان هاى دایمى بهشت که خردمندان همراه با پدران و همسران و فرزندانشان که شایسته آن هستند وارد آن مى شوند و فرشتگان از  هر درى بر آنان درمى آیند .

 

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: دلارام نامور

گوینده: سمیرا حاتمی

کارشناس: ماموستا شیرزادی

صدابردار: ندا سودمند