رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

فداکاری در سرزمین فداکاریی های بزرگ همچنان ادامه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

فداکاری در سرزمین فداکاریی های بزرگ همچنان ادامه دارد

معلمی شغل انبیا

فداکاری در سرزمین فداکاریی های بزرگ همچنان ادامه دارد

فداکاری معلمان کشورمان تازگی ندارد و از گذشته ها شاهد ایثار و از خودگذشتگی بزرگ مردان عرصه تعلیم و تربیت در جای جای ایران اسلامی بوده ایم.
سرزمین فداکاری های بزرگ عنوانی است که رهبر معظم انقلاب در سفر اردیبهشت ماه سال 1388خود به استان کردستان برای این استان برگزیدند.هفتم دی ماه امسال از 13معلم فداکار عرصه تعلیم و تربیت در جریان برگزاری دومین جشنواره جلوه های معلمی با حضور وزیر آموزش و پرورش در تهران تجلیل شد.
این معلمان فراتر از وظایف سازمانی خود برای دانش آموزان، ایثار و فداکاری قابل توجهی از خود انجام داده اند.
در میان این معلمان اسامی ثریا مطهرنیا از بیجار و شب بو یوسفی از دهگلان به چشم می خورد. ثریا مطهر نیا به واسطه شناسایی و حمایت از 90 دانش آموز و تامین هزینه درمان، شناسایی 220 دانش آموز بی بضاعت و پرداخت 60 مورد کمک هزینه، پیگیری 42 مورد جراحی فوق تخصصی برای دانش آموزان تا انجام کامل درمان و تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان نیازمند جراحی های ترمیمی در سال 94 مورد تجلیل قرار گرفت.
همچنین شب بو یوسفی به واسطه نجات دانش آموزان از آتش سوزی، تهیه کتاب، وسایل مدرسه، پوشاک، عینک و صبحانه دانش آموزان بی بضاعت، کمک به ادامه تحصیل دانش آموزان دارای بیماری های خاص، کمک نقدی و غیرنقدی به خوابگاه مدرسه و جذب دانش آموزان روستاهای اطراف برای ادامه تحصیل و تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان یتیم در دومین جشنواره جلوه های معلمی تجلیل شد.فداکاری معلمان در کردستان پایان ندارد و دو سال گذشته نیز شاهد ایثار محمدعلی محمدیان معلم مریوانی بودیم که در حمایت از شاگردش که به بیماری ناشناخته ای مبتلا شد، موهای سرش را تراشید. نام و یاد مرحوم مظفر ادهمی معلم فداکار کامیارانی نیز هیچگاه از اذهان مردم کردستان پاک نمی شود، آن مرحوم در سال 76 به خاطر نجات دانش آموزش از سیلاب، جان خود را تقدیم کرد و از این جهان پر کشید.