رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

عملیات بیت المقدس 6 - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

عملیات بیت المقدس 6

عملیات های دفاع مقدس

عملیات بیت المقدس 6

عملیات بیت المقدس 6 در تاریخ 67/2/27 با رمز مبارک «یا امیرالمومنین(ع)» در منطقه عمومی سلیمانیه:

عراق برای پاسخ به شرارتهای دشمن در خلیج فارس و روستاهای مرزی کشور و با هدف خارج کردن نیروهای خودی از تیررس دشمن و اشرار بر سّد دوکان به مرحله اجرا گذاشته می شود. رزمندگان نیروی زمینی سپاه پاسداران با حمله به مقر دشمن در عمق خاک عراق، موفق می شوند ارتفاعات اسوس، شیخ محمد و ارتفاعات مهم 2266 و 2100 را آزاد سازند. در این تهاجم، یگانهایی از دشمن از جمله سه تیپ منهدم می شوند و تلفات و خساراتی بر آنها وارد می آید. با فشار قوای اسلام، مواضع رزمندگان از دید و تیررس خارج و سد و شهر دوکان نیز تحت کنترل آنها در می آید. در مرحله اول این عملیات بیش از 1300 تن کشته و زخمی شده و بیش از 320تن اسیر می شوند.

 

مرحله دوم عملیات بیت المقدس 6

 مرحله دوم این عملیات در تاریخ 67/2/28 در منطقه عمومی ماووت از استان سلیمانیه آغاز می شود و رزمندگان نیروی زمینی سپاه در حالی که دشمن از تحرکات آنها آگاه است، مواضع آنها را مورد هجوم قرار می دهند و تعداد دیگری را کشته و زخمی و عده را از جمله سرهنگ دوم صلاح احمد حسن، فرمانده گردان دوم از تیپ 448 و چند افسر بلند پایه را به اسارت در می آورند.

با انجام این مرحله، اهداف عملیات به طور کامل حاصل می شود  وتلاش دشمن برای بازپس گیری مواضع از دست داده بی نتیجه می ماند. دشمن در اوج استیصال به سلاح شیمیایی متوسل می شود که با عکس العمل پدافند شیمیایی خنثی می شود و رزمندگان اسلام به تثبیت مواضع جدید می پردازند.

نتایج عملیات:

یگانهای منهدم شده دشمن:

30 تا 70 درصد از تیپهای 448 و 606 از لشکر 4 پیاده، تیپ 76 از لشکر 4 پیاده

 

تعداد کشته و زخمی دشمن:

بیش از 2000 نفر

 

تعداد اسرا:

400 نفر