جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

عملکرد آموزش و پرورش شهرستان مریوان موفق و قابل قبول است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

عملکرد آموزش و پرورش شهرستان مریوان موفق و قابل قبول است

عملکرد آموزش و پرورش شهرستان مریوان موفق و قابل قبول است


مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت:

عملکرد آموزش و پرورش شهرستان مریوان موفق و قابل قبول است

مدیرکل آموزش و پرورش استان با حضور در جمع اعضای شورای آموزش و پرورش به موفقیتهای شهرستان اشاره کرد و گفت: عملکرد آموزش و پرورش شهرستان مریوان در مجموع موفق و قابل قبول است.

وی افزود: این موفقیتها نتیجه تلاش و اهتمام ویژه مجموعه آموزش و پرورش شهرستان است چرا که آموزش و پرورش مریوان دارای پتانسیل خوبی در بحث نیروی انسانی است که زمینه لازم برای کسب این موفقیت ها را فراهم کرده است.

رشید قربانی در ادامه اهمیت شورای آموزش و پرورش را یادآور شد و تصریح کرد: شورای آموزش و پرورش از ظرفیت بالایی برای رفع مشکلات آموزشی و پرورشی برخوردار است و ضرورت دارد از حداکثر این ظرفیت استفاده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد: در سال جاری شورای آموزش و پرورش استان کردستان رتبه سوم کشور را بدست آورد این در حالی بود که در سالهای 93 و 94 ترتیب رتبه چهاردهم و هشتم کشوری را کسب کرده بود.

وی خاطرنشان کرد: شورای آموزش و پرورش حلقه واسط بین یک سیستم اداری و سیستم اجتماعی است چراکه علاوه بر حضور مسئولین دستگاههای مهم و تأثیرگذار معتمدین و نمایندگان مردم در قالب انجمن اولیا و مربیان و نماینده معلمان و مدیران عضو آن هستند و آن را اداره می کنند.

قربانی در بحشی دیگر از سخنان خود گریزی به بحث کنکور و آسیبهای جدی آن در استان کردستان زد و عنوان کرد: بومی گزینی در آزمون سراسری از آسیبهای جدی است که متوجه دانش آموزان مستعد استان کردستان است و با وجود کسب تراز بالای نمرات توسط دانش آموزان استان نسبت به سایر استانها ، متأسفانه به علت ظرفیت پایین دانشگاهها در استان شانس قبولی دانش آموزان کاهش می یابد.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از عملکرد آموزش و پرورش مریوان در بحث هوشمند سازی کلاس های درس تمجید کرد و گفت:از 12 هزار کلاس درس موجود در استان 3 هزار و 800 کلاس درس در حدود 32 درصد ، هوشمند هستند در حالی که 50 درصد کلاسهای درس شهرستان مریوان هوشمند سازی شده اند.

وی در پایان بر لزوم توجه جدی به بحث بیسوادی و کاهش تعداد بیسوادان گروه سنی 10 تا 49 سال تأکید کرد.

 

منبع خبری: روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان

آدرس کوتاه :