جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

عقلانیت و اعتدال در فضای سیاسی کشور در دولت یازدهم فراهم شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

عقلانیت و اعتدال در فضای سیاسی کشور در دولت یازدهم فراهم شده است

عقلانیت و اعتدال در فضای سیاسی کشور در دولت یازدهم فراهم شده است


فرماندار قروه گفت:

عقلانیت و اعتدال در فضای سیاسی کشور در دولت یازدهم فراهم شده است

پرویز کولانی روز شنبه در سفر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به قروه و در نشست شورای اداری این شهرستان افزود: دولت تدبیر و امید در عرصه داخلی و مسائل اجتماعی و سیاسی فضای صمیمی و آرامشی در کشور و فضای اقتدار در عرصه خارجی فراهم کرده است.
وی با اشاره به اینکه حفظ فضای امید و همبستگی ملت در این حوزه در دولت یازدهم اتفاق افتاده است اظهار کرد: تقویت احزاب، گام مثبت در راستای حقوق شهروندی و نهادینه کردن فعالیت های سیاسی و معنوی در این دولت شکل گرفت.
کولانی گفت: با توجه به نامگذاری شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری باید در راستای تحقق آرمان های مقام معظم رهبری و تحقق عملکرد ریاست جمهوری و نیاز مردم قدم برداشت.
وی افزود: مردم شهرستان قروه به تبعیت از ملت بزرگ ایران خدمات دولت تدبیر و امید را در همه زمینه ها لمس کرده است و دولت نیز در زمینه اقتصادی در کاهش نرخ تورم، تثبیت نرخ ارز و نرخ رشد اقتصادی، گام های مثبتی برداشته است.
فرماندار قروه اضافه کرد: دولت یازدهم در زمینه تقویت سرمایه گذاری در راستای جذب سرمایه گذار و تحقق اقتصاد مقاومتی آرامش فکری و اقتصادی برای سرمایه گذار فراهم کرده است و دروازه های کشور به روی سرمایه گذاران اقتصادی باز شده است.
وی با اشاره به اینکه از دیگر اقدامات دولت یازدهم در عرصه بین الملل و سیاست خارجی، برجام بوده است گفت: این طرح عزت و اقتدار ملت ایران را به دنیا نشان داد که ملت ایران اهل تعامل، گفت و گو است و از منافع خودش کوتاه نمی آید.
کولانی اضافه کرد: اکنون ایران در مناسبات بین المللی و معادلات سیاسی یک نقش پررنگی دارد و اگر نظام جمهوری اسلامی نباشد آن معادله حل نمی شود و قدرت سیاسی کشور در این حد است.
وی اظهار کرد: در سفر رئیس جمهور به استان کردستان 2 هزار و 750 میلیارد ریال برای اجرای طرح های عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی 6 هزار نفر هزینه شده است و این عیدی بزرگی برای مردم کردستان است.
کولانی افزود: در شهرستان قروه همزمان با سفر رئیس جمهور تصفیه خانه فاضلاب سریش آباد و پست برق 63 کیو وات ناظم آباد با اعتبار 100 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی گفت: در چهار سال دولت تدبیر و امید برای بخش کشاورزی شهرستان هزار و 88 طرح با اعتبار یک میلیارد و 360 میلیون ریال هزینه شده است.
به گفته وی معدن یکی از ظرفیت ها و پتانسیل های خوب شهرستان قروه است که سال گذشته معدن طلای ساریگونی قروه با اشتغالزایی 600 نفر به بهره برداری رسید و فاز دوم این طرح با اشتغالزایی 150 نفر به بهره برداری خواهد رسید.
فرماندار قروه از فعال سازی بسیاری از معادن و صنایع راکد فعال و در دست اقدام در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: این امر بیانگر عزم رئیس جمهور، مسئولین و پشتیبانی مقام معطم رهبری برای حل مسائل و مشکلات حوزه صنعت،کشاورزی و معدن است که اقدامات اساسی انجام گرفته است.
وی با اشاره به تعطیلی کارخانه ذوب آهن کردستان گفت: تعطیلی این کارخانه باعث بیکاری 300 نفر از جوانان این منطقه شده است و این کارخانه زیر مجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است و این انتظار داریم که بخش زیادی از آن متعلق به وزارتخانه است تعیین تکلیف شود یا بخش خصوصی در این زمینه ورود پیدا کند.
کولانی با اشاره به اینکه شهرستان قروه جزء ‌شهرستان های توسعه یافته استان کردستان است افزود: این شهرستان هیچ تفاوتی با سایر شهرستان های استان کم برخوردار ندارد.
وی با بیان اینکه انتقال آب از سد آزاد و قوچم به دشت قروه در دست اقدام است افزود: با توجه به اینکه ظرفیت کشاورزی شهرستان 170 هزار هکتار اراضی کشاورزی است از این میزان 21 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است.
کولانی تاکید کرد: با توجه به نبود رودخانه در شهرستان، عمده آب این شهرستان از منابع زیرزمینی تامین می شود و این امر باعث افت شدید آب های زیرزمینی شده و تهدیدی برای چند سال آینده منطقه قروه و دهگلان است.
وی خام فروشی در حوزه معادن شهرستان را معضل بزرگی برای منطقه دانست و اظهار کرد: باید تدبیری جدی برای رساندن سود معادن شهرستان به مردم کرد و اقتصاد مناطق معدن خیز را توسعه داد.
فرماندار قروه با اشاره به بافت فرسوده بیمارستان شهرستان قروه افزود: این بیمارستان از لحاظ فیزیکی هر قدر تعمیر و بازسازی می شود هیچ تغییری نمی کند و ضروری است تصمیمی برای احداث بیمارستان جدید در این شهرستان و تکمیل رفاه حال شهروندان در ادامه طرح تحول سلامت اقدام کرد.
به گفته وی خط انتقال راه آهن از دغدغه های دولت است و ظرفیت مناسبی از نظر صنعتی در این شهرستان وجود دارد که توسعه این راه در جذب سرمایه گذار و رونق اقتصادی منطقه موثر است.
کولانی به ارتقای سیستم اینترنتی در مناطق روستایی شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه دولت اشتیاقی را در فضای مجازی برای مردم ایجاد کرده لذا نیاز است که این مهم فراگیر و در دسترس تر شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در ادامه برنامه سفر به استان کردستان در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی که در محل مجتمع پتروشیمی کردستان برگزار شد، دستور افتتاح خط انتقال آبرسانی به شهر سقز از سد چراغ ویس، طرح شبکه آبیاری و زهکشای پایاب سد زیویه، طرح فاضلاب شهر سریش‌آباد، 4 طرح پست برق 63.20 کیلو ولت در شهرستان‌های استان، فاز اول شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد زیویه، 7 طرح مخابراتی در قالب 833 پروژه ایجادی و توسعه‌ای، اتصال 339 روستا به اینترنت پرسرعت، فاز یک توسعه تلفن ثابت در 57 روستای استان، طرح شرکت تولیدی کیمیا کاشت اطباء، طرح کنسانتره سنگ آهن شرکت صبا نور، طرح کنستانتره آهن شرکت کیمیا معادن سپاهان، 114 ایستگاه دیجیتال روستایی و دو استودیو مجهز به ویدئو وال، بخشی از قطعه 5 بزرگراه کرمانشاه – میاندوآب، 30 کیلومتر از راه‌های روستایی، 1172 واحد مسکن مهر و تونل انقلاب سنندج را صادر کرد.
همچنین با حضور رییس‌ جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس، سد قوچم و سد مخزنی چراغ ویس آبگیری شد و همزمان عملیات اجرایی لوله‌گذاری سامانه ژاوه به سورال و طرح احداث باند دوم گردنه صلوات‌آباد و احداث راه اصلی کامیاران – مریوان و باند دوم محور بیجار – زنجان، آغاز شد.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :