جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

عزاداری‌ حسینی باید با عرف جامعه هماهنگ باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

عزاداری‌ حسینی باید با عرف جامعه هماهنگ باشد

عزاداری‌ حسینی باید با عرف جامعه هماهنگ باشد


مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:حجت‌الاسلام احد آزادیخواه ظهر امروز در همایش استانی بصیرتی مداحان و مدیران هیئات مذهبی که در آمفی‌تئاتر سپاه بیجار برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری ماه محرم با اشاره به قیام امام حسین (ع) اظهار کرد: امام حسین (ع) هر چه داشت در راه خداوند و احیای اسلام و سنت جدش نبی مکرم اسلام فدا کرد و امروز وظیفه تمامی مسلمین ادامه راه و اهداف قیام عاشورای حسینی است. وی با بیان اینکه نباید در این سخن که "کل یوم عاشورا کل عرض کربلا" شک کرد گفت: امام حسین (ع) مکتب‌ساز است بنابراین هر روز ما عاشورا است. وی عنوان کرد: امام حسین (ع) را نباید به دوره‌ای از تاریخ و زمان خلاصه کرد چرا که امام حسین (ع) یک مکتب و فرهنگ است و باید هر روز ما عاشورا و هر لحظه ما کربلا باشد چرا که آن چیزی که اکنون دنیا تشنه آن است فرهنگ و مکتب حسینی است. آزادیخواه بر نگه‌داشتن تفکر عاشورایی و حسینی و ترویج مکتب حسینی در هیئات مذهبی تأکید کرد و گفت: امام حسین تشنه آن هیئتی است که مکتب حسینی را به مردم معرفی کند. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان ادامه داد: نگهداشت تفکر عاشورایی امام حسین مهم و حائز اهمیت است و نباید درباره آن کوتاهی کرد چراکه این کوتاهی دوری از مکتب حسینی و اسلام است. آزادیخواه با بیان اینکه امروز استکبار قصد از میان برداشتن تفکر قرآنی و نابود کردن آن را دارد، گفت: هیئات مذهبی باید با ترویج تفکر قرآنی و حسینی به استکبار بفهماند که اینها خواب آشفته است. این مقام مسئول عنوان کرد: دشمنان با راه‌اندازی بیش از 400 شبکه فارسی زبان با برنامه‌های مختلف در شبانه روز برای گمراهی جوانان از هر ابزاری استفاده می‌کنند تا ما را از دین جدا و جوانان را بی‌عفت و بی‌حجاب بار بیاورنند. آزادیخواه بیان کرد: امروز سریال‌های پخش شده بر آنتن‌های ماهواره برای این است که خانواده‌های شیعی و مسلمان را نابود کنند بنابراین هیئات حسینی باید در این لایه‌ها فعالیت کنند و خطرات این‌گونه شبکه‌ها و سریال‌ها و دسیسه‌های دشمن را به مردم گوشزد کنند.

عزاداری‌ حسینی باید با عرف جامعه هماهنگ باشد

حجت‌الاسلام احد آزادیخواه ظهر امروز در همایش استانی بصیرتی مداحان و مدیران هیئات مذهبی که در آمفی‌تئاتر سپاه بیجار برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری ماه محرم با اشاره به قیام امام حسین (ع) اظهار کرد: امام حسین (ع) هر چه داشت در راه خداوند و احیای اسلام و سنت جدش نبی مکرم اسلام فدا کرد و امروز وظیفه تمامی مسلمین ادامه راه و اهداف قیام عاشورای حسینی است.وی با بیان اینکه نباید در این سخن که "کل یوم عاشورا کل عرض کربلا" شک کرد گفت: امام حسین (ع) مکتب‌ساز است بنابراین هر روز ما عاشورا است.وی عنوان کرد: امام حسین (ع) را نباید به دوره‌ای از تاریخ و زمان خلاصه کرد چرا که امام حسین (ع) یک مکتب و فرهنگ است و باید هر روز ما عاشورا و هر لحظه ما کربلا باشد چرا که آن چیزی که اکنون دنیا تشنه آن است فرهنگ و مکتب حسینی  است.

آزادیخواه بر نگه‌داشتن تفکر عاشورایی و حسینی و ترویج مکتب حسینی در هیئات مذهبی تأکید کرد و گفت: امام حسین تشنه آن هیئتی است که مکتب حسینی را به مردم معرفی کند.مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان ادامه داد: نگهداشت تفکر عاشورایی امام حسین مهم و حائز اهمیت است و نباید درباره آن کوتاهی کرد چراکه این کوتاهی دوری از مکتب حسینی و اسلام است.آزادیخواه با بیان اینکه امروز استکبار قصد از میان برداشتن تفکر قرآنی و نابود کردن آن را دارد، گفت: هیئات مذهبی باید با ترویج تفکر قرآنی و حسینی به استکبار بفهماند که اینها خواب آشفته است.این مقام مسئول عنوان کرد: دشمنان با راه‌اندازی بیش از 400 شبکه فارسی زبان با برنامه‌های مختلف در شبانه روز برای گمراهی جوانان از هر ابزاری استفاده می‌کنند تا ما را از دین جدا و جوانان را بی‌عفت و بی‌حجاب بار بیاورنند.آزادیخواه بیان کرد: امروز سریال‌های پخش شده بر آنتن‌های ماهواره برای این است که خانواده‌های شیعی و مسلمان را نابود کنند بنابراین هیئات حسینی باید در این لایه‌ها فعالیت کنند و خطرات این‌گونه شبکه‌ها و سریال‌ها و دسیسه‌های دشمن را به مردم گوشزد کنند.

آدرس کوتاه :