رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

عدم شرکت در انتخابات به معنای واگذاری حق خود به دیگران است - نمایش محتوای خبر

 

 

عدم شرکت در انتخابات به معنای واگذاری حق خود به دیگران است

فرماندار شهرستان سنندج گفت:

عدم شرکت در انتخابات به معنای واگذاری حق خود به دیگران است

محمدابراهیم زارعی روز سه شنبه در دومین جلسه شورای اداری شهرستان سنندج که با محوریت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و با حضور امام جمعه شهر سنندج و روسای ادارات برگزار شد افزود: همه وظیفه داریم زمینه را برای حضور و مشارکت حداکثری مردم فراهم کنیم.
وی گفت: مسئولان وظیفه دارند در راستای آگاهی دادن به مردم، آنها را برای انتخاب بهترین ها یاری کنند که در این زمینه سازمان های مردم نهاد و رسانه های جمعی می توانند نقش زیادی داشته باشند.
وی حضور و مشارکت حداکثری مردم در صحنه را فرصتی برای حمایت از نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و رای بالای آنها، مردمی بودن نظام اسلامی را به نمایش می گذارد و باعث می شود تا ایران اسلامی در راستای رسیدن به اهداف خود موفق شود.
فرماندار شهرستان سنندج از آمادگی کامل برای برگزاری انتخاباتی سالم در این شهرستان خبر داد و گفت: هم اکنون تمامی مقدمات برای برگزاری انتخابات باشکوه فراهم شده است و هیچ گونه مشکلی در راستای برگزاری این آزمون بسیار مهم در شهرستان وجود ندارد.
فرماندار شهرستان سنندج وظایف شوراهای شهر و روستا را بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: کارهای عمرانی، اقتصادی و فرهنگی شهر از وظایف مهم شوراها است که وظیفه سنگینی است و باید مردم در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشند.
زارعی به لزوم رعایت قوانین و مقررات از سوی داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی تاکید کرد و گفت: دوری از عوام فریبی و حرکت در مسیر قانون و مقررات برای معرفی خود، از لازمه های اصلی در راستای رعایت اخلاق در انتخابات است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، جمعیت شهرستان سنندج 501 هزار و 402 نفر است.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، 29 اردیبهشت به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا