جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

عابرین پیاده عامل 80 درصد فوتی‌های تصادفات درون‌شهری کردستان هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

عابرین پیاده عامل 80 درصد فوتی‌های تصادفات درون‌شهری کردستان هستند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان بیان کرد:

عابرین پیاده عامل 80 درصد فوتی‌های تصادفات درون‌شهری کردستان هستند

رمضان نادری اظهار کرد: در سه ماهه اول امسال تصادفات فوتی نسبت به مدت زمان مشابه بدون تغییر بوده است.

رئیس پلیس راهور کردستان با بیان اینکه در سه ماهه امسال تصادفات در استان کردستان با 42 درصد افزایش مواجه شد، گفت: بیشترین کشته‌های تصادفات استان مربوط به عابرین پیاده است.

به گفته وی، حدود 80 درصد از تصادفات فوتی در استان، عابرین پیاده و موتورسیکلت‌سواران هستند که باید در این راستا فرهنگ‌سازی‌های لازم انجام شود.

نادری با بیان اینکه عدم توجه به جلو بیشترین دلیل تصافات در استان است، عنوان کرد: استفاده از گوشی همراه نیز از دیگر دلایل مهم وقوع تصادفات درون‌شهری در استان کردستان است.

وی از راه‌اندازی دوربین‌های کنترلی در استان با هدف ثبت تخلفات خبر داد و اظهار داشت: دوربین‌های ثبت سرعت در سطح برخی خیابان‌ها و میادین استان نصب شده است.

رئیس پلیس راهور کردستان تصریح کرد: 15 دوربین ثبت تخلفات به زودی در سطح شهر نصب خواهد شد که امیدواریم نصب آنها بتواند در کاهش تصادفات نقش آفرینی کند.

نادری عملکرد شهردار سنندج در بحث اجرای پروژه‌های عمران شهری را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: تحرکی که امروز در مجموعه شهرداری وجود دارد نسبت به گذشته کاملا متفاوت بوده و همین امر بستر توسعه شهر و بهره‌برداری از پروژه‌هایی را که سال‌ها خاک می‌خورد فراهم کرده است.

وی به اجرا و بهره‌برداری برخی پروژه‌های عمران شهری مانند تونل انقلاب، کمربندی ابیدر و غیره با سرعت بسیار خوبی از سوی شهردار سنندج، اذعان کرد: میدان قرآن از دیگر پروژه‌های در دست بهره‌برداری شهرداری سنندج است که قطعا بهره‌برداری از آن نقش مهمی در مدیریت ترافیک و کاهش تصادفات در مرکز استان خواهد داشت.

منبع خبرگزاری: فارس