جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

ظرفیت‌ها سروآباد یک فرصت مهم برای معرفی بیشتر آن است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ظرفیت‌ها سروآباد یک فرصت مهم برای معرفی بیشتر آن است

ظرفیت‌ها سروآباد یک فرصت مهم برای معرفی بیشتر آن است


فرماندار سروآباد عنوان کرد:

ظرفیت‌ها سروآباد یک فرصت مهم برای معرفی بیشتر آن است

علی مفاخری امشب در جلسه ستاد برنامه‌ریزی سفرهای نوروزی بر ضرورت تشکیل ستاد پذیرایی از مهمانان و مسافران نوروزی در شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت: شهرستان سروآباد به دلیل طبیعت زیبا و بکر آن هر ساله در ایام تعطیلات نوروزی پذیرای مسافران و گردشگران زیادی است.

وی گفت: قرار گرفتن شهرستان سروآباد در مسیر اصلی شهرستان مریوان سبب شده که مهمانان و مسافران از این شهرستان نیز در هنگام سفر به مریوان دیدن کنند که می‌توان از این فرصت برای معرفی بیشتر شهرستان استفاده کرد.

فرماندار سروآباد تصریح کرد: منطقه اورامان که یک منطقه توریستی و گردشگری خاص است، یکی دیگر از پتانسیل‌های مهم شهرستان در جذب مهمانان و مسافران نوروزی است.

وی گفت: بروشورها و دفترچه‌های راهنما به منظور معرفی ظرفیت‌های شهرستان و مکان‌های مهم آن تنظیم و طراحی و در هنگام ورود مسافران به شهرستان در اختیار آنها قرار داده شود.

وی بر ضرورت آمادگی دستگاه‌های خدمات‌رسان و فعال‌شدن کشیک‌های اداری آنها در ایام تعطیلات نوروزی تاکید کرد و افزود: بیمارستان شهید چمران شهرستان سروآباد نیز در ایام تعطیلات و سفرهای نوروزی به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات‌رسانی باشد.

مفاخری بر تنظیف و نظافت شهر سروآباد و شهر اورامان تاکید کرد و گفت: شهرداران سروآباد و اورامان نسبت به نظافت و زیبا سازی شهر هر چه سریعتر اقدام کنند و نسبت به نصب پلاکاردهای خوشامدگویی در سطح این دو شهر اقدام کنند.

وی با انتقاد از عملکرد میراث فرهنگی و گردشگری استان کردستان، خاطرنشان کرد: متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌های به عمل آمده با مسئولین میراث فرهنگی استان متاسفانه میراث فرهنگی در شهرستان سروآباد عملکرد خوبی ندارد و در منطقه اورامان که منطقه‌ای گردشگری است، نماینده‌ای ندارد و این منطقه نیازمند یک نماینده دائمی میراث فرهنگی است.

وی اضافه کرد: میراث فرهنگی در شهر سروآباد نیز به صورت یک واحد کوچک است که تنها توسط یک نفر اداره می‌شود که با توجه به وضعیت خوب گردشگری و توریست‌پذیر بودن شهرستان به ویژه در منطقه اورامان نیازمند توجه بیشتر مسئولین میراث فرهنگی است.

وی اضافه کرد: ظرفیت‌ها و پتانسیل های شهرستان سروآباد یک فرصت مهم برای معرفی بیشتر و جذب گردشگران و مهمانان نوروزی است و مسئولین شهرستانی بایستی در راستای محقق ساختن این مهم تلاش کنند و بیشتر از آنچه که قانون برای همه مشخص کرده است، همت کنند.

فرماندار سروآباد افزود: تلاش و همت کنیم که مسافران و گردشگران با امنیت وارد شهرستان شوند و با امنیت از شهرستان خارج شوند و در پایان خاطره خوبی از شهرستان داشته باشند که در سال‌های آتی نیز برای ورود به این شهرستان رغبت و اشتیاق داشته باشند.

وی در پایان بر نظارت بر بازار و برخورد با گران‌فروشان و کم‌فروشان تاکید کرد.

منبع خبرگزاری:فارس

آدرس کوتاه :