سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

طلاق، یک چهارم ازدواج در کُردستان را قیچی می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

طلاق، یک چهارم ازدواج در کُردستان را قیچی می کند

طلاق، یک چهارم ازدواج در کُردستان را قیچی می کند


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کُردستان:

طلاق، یک چهارم ازدواج در کُردستان را قیچی می کند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستان، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کُردستان گفت: در چند سال اخیر، به ازاء هر 4 واقعه ازدواج در استان کُردستان، به طور میانگین یک مورد طلاق روی می دهد.

حسن بابایی افزود: هم اکنون 14 مرکز مشاوره در استان کُردستان راه اندازی شده است و کُردستان از لحاظ راه اندازی مراکز مشاوره طلاق، جزو استانهای پیشتاز کشور است.

وی گفت: دلیل این امر را وجود قابلیتها و توانمندیهای کُردستان در خصوص وجود مشاوران و متخصصان این حوزه است.
به گفته بابایی، با راه اندازی این مراکز تمامی پرونده های دعاوی خانواده از جمله پرونده های طلاق، از سوی مراجع قضایی به این مراکز ارجاع داده می شوند.
وی افزود: در گذشته مراکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی اداره می شد، امّا با توجه به تخصصی بودن مقوله طلاق و نیاز به حضور مشاوران مختلف، هم اکنون مراکز مشاوره طلاق، تحت نظارت اداره پیشگیریهای فرهنگی و اجتماعی دادگستری اداره می شوند. 
وی گفت: زوجهایی که برای درخواست طلاق به مراجع قضایی استان مراجعه می کنند، قبل از تشکیل پرونده، به مراکز تخصصی مشاوره ارجاع داده می شوند.
به گفته وی در مراکز مشاوره، کارشناسان حقوقی، روانکاو، مددکار اجتماعی و مسائل خانوادگی در چندین جلسه، مشاوره لازم را به زوجها ارایه می دهند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کُردستان گفت: در مراکز مشاوره، زوجها را برای توافق و تداوم زندگی مشترک راهنمایی می شوند و در بسیاری از موارد زوجها پس از شرکت در دوره های مشاوره، از طلاق منصرف می شوند.
وی خاطر نشان کرد: شرکت در دوره های مشاوره تخصصی حتی برای کسانی که به توافق هم نمی رسند و اختلاف آنها به طلاق منجر می شود، می تواند مفید و مؤثر باشد.
افرادی که از این مراکز خدمات مشاوره ای دریافت می کنند در مقایسه با زوجهایی که از خدمات مراکز مشاوره بهرمند نیستند، آسیبهای روانی و اجتماعی کمتری می بینند.
آدرس کوتاه :