سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

طرح تعریض پُل قشلاق سننـــــدج بهره برداری می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

طرح تعریض پُل قشلاق سننـــــدج بهره برداری می شود

طرح تعریض پُل قشلاق سننـــــدج بهره برداری می شود


شهردار سنندج خبرداد:

طرح تعریض پُل قشلاق سننـــــدج بهره برداری می شود

منوچهر فخری گفت: عملیات جدول گذاری پل قشلاق به اتمام رسیده است و در آینده نزدیک، عبور و مرور در لاین جدید برقرار می شود.

وی اظهار کرد: پل قشلاق سنندج در مسیر ورودی سنندج ـ همدان به علت حجم بالای تردد و نبود عرض مناسب سواره رو، باعث ایجاد ترافیک شده است.

فخری با بیان اینکه برای اجرای این پروژه 2 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است، افزود: اواخر سال 94 و با هدف کاهش و روانسازی ترافیک، عملیات تعریض پروژه پل قشلاق سنندج در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

وی در خصوص مشخصات این پروژه گفت: طرح تعریض پل قشلاق شامل؛پنج دهانه 20 متری به طول 450 متر و عرض 9 متر بر روی این پل است.

شهردار سنندج یادآور شد: تکمیل این پروژه شامل؛ چهار هزار متر مکعب خاکبرداری، یک هزار متر مکعب راکفیل، 86 متر حفاری شمع، بیش از یک هزار متر مکعب بتن ریزی درجا، دو هزار و 200 متر مکعب خاکریزی، دو هزار و 600 متر مکعب پی کنی، هزار و 700 متر مربع قالب بندی، 135 تن آرماتور بندی، افزایش طول پل عابر پیاده، نماسازی پل و نصب تیرهای پیش ساخته است.

فخری اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون عملیات اجرای نصب 25 عدد تیر پیش تنیده، نصب نرده ها، عملیات اجرای نهر به طول 240 متر و انجام دو لایه اساس به ضخامت 15 سانتی متر به طول 240 متر اجرا شده است.

شهردار سنندج عنوان کرد: پیش از اجرای این طرح و با هدف هدایت آبهای سطحی، 100 متر لوله 400 به منظور کنترل سیلاب نیز انجام شد.

 

منبع  خبرگزاری: صداوسیما مرکز کُردستان

آدرس کوتاه :