جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۹

طرح بوم‌گردی در بیجار با مشارکت مردم انجام شود/ زیرساخت های گردشگری در بیجار فراهم نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

طرح بوم‌گردی در بیجار با مشارکت مردم انجام شود/ زیرساخت های گردشگری در بیجار فراهم نیست

طرح بوم‌گردی در بیجار با مشارکت مردم انجام شود/ زیرساخت های گردشگری در بیجار فراهم نیست


رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی بیجار بیان کرد:

طرح بوم‌گردی در بیجار با مشارکت مردم انجام شود/ زیرساخت های گردشگری در بیجار فراهم نیست

محمد الیاسوند شامگاه چهارشنبه در جلسه خدمات سفر بیجار که در سالن شهدای گمنام فرمانداری برگزار شد، با اشاره به طرح بوم‌گردی (اکوتوریسم) و اجرای آن در بیجار، اظهار داشت: در طرح بوم‌گردی در تمامی مناطق شهری و روستایی و تمامی نقاطی که قابلیت گردشگری دارد منازلی که دارای چندین اتاق هستند با همکاری خود صاحبان منازل، تجهیز و در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد.

وی افزود: برای این مهم تا سقف 200 میلیون تومان وام در اختیار افرادی می‌گیرد که قصد دارند منازل خود را در اختیار گردشگران قرار دهند.

رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی بیجار ادامه داد: دیگر شهرستان‌های استان به شدت در حال پرداختن این امر مهم  هستند و فقط شهرستان بیجار تاکنون به این امر نپرداخته است.

وی با بیان اینکه شهرستان بیجار از قابلیت‌های بسیاری برای گسترش امر گردشگری برخوردار است، عنوان کرد: منطقه حفاظت شده بیجار، صلوات‌آباد، قم چقای، مسجد روستای خسروآباد و امامزاده عقیل و امامزادگان پیرتاج و طبیعت بکر روستای شریف‌آباد و... از مناطق گردشگری هستند که می‌توان گردشگری را با توجه ویژه به این مناطق گسترش داد.

الیاسوند از آماده‌سازی بروشور و بنر برای معرفی مناطق گردشگری خبر داد و گفت: در راستای این امر و معرفی مناطق گردشگری و رفاه حال مسافران نیازمند همکاری دیگر ادارات هستیم.

این مسوول ادامه داد: 3 منطقه از جمله امامزاده عقیل در شهر حسن آباد یاسوکند، صلوات آباد، قم چقای از جمله مناطق گردشگری نمونه و ثبت شده هستند.

رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه متأسفانه زیرساخت‌های مناسب برای این 3 منطقه ثبت شده و نمونه گردشگری فراهم نیست، گفت: با فراهم‌شدن زیرساخت‌های مناسب بیجار به قطب گردشگری منطقه تبدیل خواهد شد.

الیاسوند ادامه داد: منطقه حفاظت شده از جمله مناطقی است که به دلیل ارتباط با منطقه قم‌چقای می‌تواند به یک قطب گردشگری تبدیل شده و درآمدزایی بسیاری عاید این شهرستان کند که متأسفانه تاکنون از این ظرفیت ناب بهره‌ای گرفته نشده است.

وی عنوان کرد: مسجد تاریخی خسروآباد که بسیار دیدنی و از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری است که مردم و از جمله مسافران و گردشگران گاها با درب بسته این مسجد مواجه هستند.

رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: بیجار ظرفیت برگزاری جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره فرش را دارد که در این راستا موزه فرش راه‌اندازی شده و در آینده آماده بازدید گردشگران است.

 

منبع خبرگزاری :فارس

آدرس کوتاه :