جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

طرح با 325 میلیارد ریال اعتبار در سنندج به بهره برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

طرح با 325 میلیارد ریال اعتبار در سنندج به بهره برداری رسید

طرح با 325 میلیارد ریال اعتبار در سنندج به بهره برداری رسید


فرماندار سنندج گفت:

طرح با 325 میلیارد ریال اعتبار در سنندج به بهره برداری رسید

محمد ابراهیم زارعی عصر پنجشنبه در گفت و گو باخبرنگاران افزود: این طرح ها به مناسبت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بخش های مختلف عمران شهری و روستایی به بهره برداری رسیده است.
به گفته وی، گازرسانی به سه روستای محراب، نیر، تنگیسر بخش سیروان با صرف 80 میلیارد ریال، آبیاری قطره ای با 20 میلیارد ریال هزینه، احداث یک واحد مرغداری با 15 میلیارد ریال اعتبار، خرید تراکتور برای اداره های کشاورزی با صرف 22 میلیارد ریال از جمله طرح های به بهره برداری رسیده در این مدت است.
فرماندار سنندج افزود: از دیگر طرح های افتتاح شده در این مدت بهسازی و آسفالت جاده ها با صرف 31 میلیارد و 500 میلیون ریال، افتتاح تولید کارگاه سیم و کابل با 40 میلیارد ریال اعتبار، بهره برداری از کانون فرهنگی و هنری با هزینه 16 میلیارد ریالی و احداث زمین تنیس با صرف 15 میلیارد و 600 میلیون ریال است.
زارعی افزود: طرح های بهره برداری شده دیگر نیز در بخش های مختلف کشاورزی، راه سازی، احداث مسکن محرومان، ایجاد کانون فرهنگی تربیتی، احداث مدرسه در شهرک بهاران و روستاهای (قار و قلیان)، احداث مهد کودک، اجرای طرح هادی روستایی، احداث ایستگاه پمپاژ آب شرب در بهاران، احداث پارک کودک در این مدت به بهره برداری رسیده است.
سنندج‌ با حدود 500 هزار نفر جمعیت مرکز استان‌ کردستان‌ بوده‌ که‌ در فاصله‌ 520 کیلومتری‌ جنوبی‌ غربی‌ تهران‌ در مسیر آسفالته‌ میاندوآب‌ ـ کرمانشاه‌ و زنجان‌ ـ کرمانشاه‌ قرار دارد و دارای چهار بخشداری شامل مرکزی، کلاترزان، سیروان و حسین آباد است.
از 12 تا 22 بهمن به نام دهه فجر نامگذاری شده و در طول این دهه 707 طرح عمرانی با حدود هشت هزار و 460 میلیارد ریال اعتبار در استان کردستان افتتاح شد.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :