سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

ضرورت نوآوری در خلق آثار هنری و ادبی/داعش روبه نابودی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ضرورت نوآوری در خلق آثار هنری و ادبی/داعش روبه نابودی است

ضرورت نوآوری در خلق آثار هنری و ادبی/داعش روبه نابودی است


نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد:

ضرورت نوآوری در خلق آثار هنری و ادبی/داعش روبه نابودی است

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ، در سیزدهمین محفل ادبی حدیث باب عشق که با حضور جمعی از شعرای برجسته استان در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، نوآوری در تولید آثار هنری و ادبی را ضروی دانست و اظهار کرد: خلق آثار فاخر و ارزشمند نیازمند مطالعه است و انشالله همه شاعران ما تلاش کنند اشعارشان را با مطالعه خلق کنند.

به گفته وی، حافظ شاعر برجسته و نام آور ایرانی برای هر غزل خود یک بار قرآن را مطالعه می‌کرد و تاثیرگذاری اشعار وی حاصل این مطالعه قرآنی است.

وی با بیان اینکه شاعران و هنرمندان ما نیز در خلق آثار ادبی و هنری خود که در موضوعات مختلف به ویژه اهل بیت است باید مطالعه این کتاب آسمانی را مد نظر قرار دهند، گفت: به روز بودن و تولید آثار با توجه به نیاز امروز جامعه از دیگر ضرورت‌هایی است که باید مد نظر قرار گیرد.

به گفته نماینده ولی فقیه کردستان، نسبت به حوادث در میدان بودن هر جمعی معنای خود را دارد و برای جمع شاعران خلق آثار ادبی و اشعار فاخر این در میدان بودن را معنا می‌کند.

حسینی‌شاهرودی از زبان هنر و شهر به عنوان یکی از رساترین و برنده‌ترین ابزار در برابر هجمه‌های دشمنان نام برد و خاطرنشان کرد: شعر شعرا و آثار هنرمندان یک سلاح بران است و فعالین این عرصه این نعمت خدادادی را در راستای ترویج و قوت‌بخشی به نظام اسلامی مورد بهره‌برداری قرار دهند.

وی اضافه کرد: امیدواریم اهل حق و اهل اسلام در جهان درست معرفی شوند و روزی را ببینیم که از سوء استفاده و ظلم خبری نباشد و اسلام که سراسر صلح و صفا است در کل جهان گسترش پیدا کند.

نماینده ولی فقیه کردستان با بیان اینکه حق همیشه پایدار و باطل رو به ذوال است، اضافه کرد: داعش ذائل شدنی است و این وعده به حقی است که خداوند در قرآن آن را نوید داده است.

منبع خبرگزاری:فارس

آدرس کوتاه :