جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

ضرورت تخصیص اعتبارات برای ایجاد ایستگاه‌های پمپاژ در سنندج/ تخریب 110 خانه باغ غیرمجاز در مریوان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ضرورت تخصیص اعتبارات برای ایجاد ایستگاه‌های پمپاژ در سنندج/ تخریب 110 خانه باغ غیرمجاز در مریوان

ضرورت تخصیص اعتبارات برای ایجاد ایستگاه‌های پمپاژ در سنندج/ تخریب 110 خانه باغ غیرمجاز در مریوان


رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان تاکید کرد

ضرورت تخصیص اعتبارات برای ایجاد ایستگاه‌های پمپاژ در سنندج/ تخریب 110 خانه باغ غیرمجاز در مریوان

کریم ذوالفقاری در جلسه تودیع و معارفه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سنندج که با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در بحث ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی و در کل خانه باغ یک درد بزرگ وجود دارد.

وی با بیان اینکه بدترین زمان برای مدیران و مسوولان در بدنه جهاد کشاورزی زمانی است که خبر تخریب یک خانه باغ غیرمجاز را می‌شنود است، گفت: طی سال گذشته بیش از 110 خانه باغ غیرمجاز در شهرستان مریوان تخریب شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطرنشان کرد: ما تمام توان خود را برای کاهش هزینه‌ها و قیمت تمام شده محصولات کشاورزی به کار بسته‌ایم و از سوی دیگر تخریب خانه باغ‌ها را باید براساس قانون انجام دهیم که این دو موضوع با هم هم‌خوانی ندارد.

ذوالفقاری با بیان اینکه زمین کشاورزی قابل ساخت نیست است، گفت: قانون‌گذار نیز بر همین اساس اشد مجازات را برای کسانی که در زمین‌های کشاورزی ساخت و ساز می‌کنند در نظر گرفته است.

وی اظهار کرد: براساس قانون خانه‌ باغ‌هایی که تا قبل از سال 31 خرداد ماه 75 ساخته شده هیچ مشکلی ندارند و خانه‌ باغ‌هایی که تا آبان ماه 85 احداث شده‌اند ملزم به پرداخت جریمه هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه بر اساس قانون تمام خانه باغ‌هایی که بعد از سال 85 در هر نقطه از کشور ساخته شده باید تخریب شود، افزود: ما نیز به خوبی می‌دانیم که این خانه باغ‌ها نیز سرمایه کشاورزان است و امیدواریم با انجام برخی بازنگری‌ها در قانون به نحوی مشکلات و موانعی که وجود دارد رفع شود.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: بحث مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی از مباحث مهمی است که انرژی و وقت زیادی را از مدیران حوزه کشاورزی می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی خیلی از مشکلاتی که در کشورهای همسایه و حتی توسعه یافته وجود دارد در ایران اسلامی وجود ندارد و از یک امنیت فوق‌العاده در کشور برخورداریم.

وی پایین بودن درآمد سرانه و اشتغال را از مهم‌ترین مشکلات در استان کردستان دانست و خاطرنشان کرد: دولتمردان باید با برنامه‌ریزی‌های اصولی بستر رفع این مشکلات را با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی استان فراهم سازند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان تصریح کرد: باید با حمایت از تولیدکنندگان بستر را برای فعالیت و توسعه بخش تولید که اصلی‌ترین شاخص در توسعه هر استان و کشوری است فراهم کنیم.

ذوالفقاری به ظرفیت‌های بالای استان کردستان در حوزه کشاورزی و دامداری اشاره کرد و گفت: بخش باغداری و توسعه و تقویت آن می‌تواند بسیاری از دغدغه‌ها حوزه بیکاری را در استان رفع کند.

*ضرورت جلوگیری از خام‌فروشی محصولات کشاورزی

وی خواستار تخصیص اعتبارات لازم در بحث ایجاد ایستگاه‌های پمپاژ در شهرستان سنندج از سوی فرماندار این شهرستان شد و اضافه کرد: باید از خام‌فروشی و ارزان فروشی محصولات کشاورزی جلوگیری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه تولید 40 هزار تن از 50 هزار تن محصول توت‌فرنگی کشور در کردستان هنر نیست، گفت: زمانی می‌توان این مهم را هنر دانست که بتوانیم با برنامه‌ریزی درست و ایجاد صنایع تبدیلی ارزآوری بیشتری را از این محل برای استان ایجاد کنیم.

ذوالفقاری ضمن تقدیر از تلاش‌های سپری مدیر سابق جهاد کشاورزی شهرستان سنندج، اظهار کرد: از مدیر جدید این انتظار را داریم که در حفظ حرمت و احترام به کشاورزان کمال تلاش و جدیت را داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مدیران سازمان جهاد کشاورزی در کردستان از سربازی به سرداری رسیده‌اند و از جمله کسانی هستند که دلشان برای مردم و کشاورزی استان می‌سوزد و وجدان کاری، تجربه و دست‌پاکی از ویژگی‌های اصلی آنان است.

منبع خبری:روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان

آدرس کوتاه :