جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

ضرورت برگزاری مستمر جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی برای پیگیری مصوبات/سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از محل درآمدهای شهرداری پرداخت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت برگزاری مستمر جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی برای پیگیری مصوبات/سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از محل درآمدهای شهرداری پرداخت شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان:

ضرورت برگزاری مستمر جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی برای پیگیری مصوبات/سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از محل درآمدهای شهرداری پرداخت شود

علیرضا آشناگر شامگاه شنبه در نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در سال‌جاری، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی باید جلسات انجمن را به صورت مستمر برگزار کند و با پیگیری جدی مصوبات زمینه اجرایی‌شدن آنها را فراهم سازد.

وی با بیان اینکه وصول سهم نیم‌درصدی کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها طی این سال‌ها یکی از مهم‌ترین مباحثی است که کتابخانه‌های عمومی باید تمام توان خود را در این راستا بکار ببندد، اضافه کرد: اگر جلسات انجمن به موقع برگزار شود الان میزان وصول کتابخانه‌ عمومی از نیم درصد سهم درآمدهای شهرداری سنندج 85 میلیون تومان نبود.

آشناگر خاطرنشان کرد: اینکه شهرداری دست روی اجرای پروژه‌های بزرگ در شهر سنندج می‌گذرد به این معنا است که درآمد شهرداری سنندج خوب است وگرنه دست به این اقدامات و ریسک‌ها نمی‌زد!

وی تصریح کرد: اگر این امکان وجود دارد اداره‌کل دارای قبل از واریز سهم شهرداری‌ها سهم نیم‌درصد کتابخانه‌ها را جدا و به حساب کتابخانه واریز کند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز از انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با کتابخانه‌های عمومی استان در راستای انجام برخی اقدامات فرهنگی خبر داد و گفت: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین این دو دستگاه وجود دارد.

رشید قربانی تصریح کرد: آمادگی هر نوع همکاری را با کتابخانه عمومی بر اساس چارچوب مقررات داریم و امیدواریم بتوانیم در کنار هم بستر توسعه و رشد فرهنگ کتابخوانی را به ویژه در بین قشر دانش‌آموز فراهم سازیم.