جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

صهبای جان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

صهبای جان

صهبای جان


 

برنامه صهبای جان به صورت  سخنرانی کوتاه از علمای دینی اهل سنت و اهل تشیع استان در مباحث گوناگون اخلاقی و احکام دینی برای پخش قبل از اذان به مدت 5 دقیقه تولید و پخش می گردد. 

نحوه تولید این برنامه با استفاده از طراحی های گرافیکی و کپشن است که در داخل آن موضوع سخنرانی و نام کارشناس نیز قید می گردد.

با توجه به پیروی مردم از دستورات دینی و فرمایشات الهی در زندگی روزمره نیاز می باشد که علمای دینی این دستورات را به طور قابل درک برای مردم بیان نمایند لذا با توجه به وظیفه اصلی رسانه ملی در گسترش فرهنگ اسلامی و دین باوری می طلبد که این برنامه در جایگاه برنامه سازی ممتازی قرار گیرد.

اهداف برنامه: رعایت و گسترش باورهای دینی و ترویج معارف اسلامی، معرفی جامعه مهدوی، گسترش فضایل اخلاقی و تاکید بر تفکر، مذموم دانستن رذایل اخلاقی، تقویت روحیه  توکل به خدا و محبت به بندگان او، رعایت و گسترش شعائر اسلامی (امر به معروف و نهی از منکر)، تبیین افق های روشن زندگی در جامعه دینی ، حضور خدا در همه عرصه های زندگی،  امر به معروف و نهی از منکر، وحدت، زکات، انس با قرآن، مکافات عمل در دنیا، یاد خدا، راه رسیدن به کمال، طهارت معنوی، امید از دیدگاه قرآن، آموزش اخلاق اسلامی، تهذیب نفس، رفع شبهات دینی.

  

تهیه کننده: شاهو شکیبایی

تدوینگر: سیروان ویسی

تصویربردار: کیوان دانایی