جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

صدا و سیمای مرکز کردستان و اداره کل کتابخانه های عمومی و تفاهم نامه همکاری امضا کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

صدا و سیمای مرکز کردستان و اداره کل کتابخانه های عمومی و تفاهم نامه همکاری امضا کردند

صدا و سیمای مرکز کردستان و اداره کل کتابخانه های عمومی و تفاهم نامه همکاری امضا کردند


کردستان؛

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان:

برای نخستین بار در استان تفاهم نامه همکاری بین شبکه استانی کردستان و اداره کل کتابخانه های عمومی استان امضاء شد. تفاهم نامه همکاری در حوزه تولید، پخش و حمایت از ترویج فرهنگ مطالعه بین اداره کل کتابخانه های عمومی و صدا و سیمای مرکز کردستان با حضور محمد عبدالملکی، رئیس اداره کل کتابخانه های عمومی استان و جعفر عبدالملکی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان امضا شد.

در این مراسم مدیر کل شبکه استانی ضمن بازدید از فضای کتابخانه و گفت و گو با مسئولان کتابخانه بیان داشت: رسانه ملی به مثابه یک دانشگاه می تواند در جهت آگاهی بخشی به مردم در زمینه کتابخوانی عمل کند و شبکه استانی در راستای توسعه پایدار استان ترویج و ترغیب فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در دستور کار خود قرار داده است و در این راستا در برنامه­های پرمخاطب و شاخص صدا و سیما آیتم­هایی را به امر کتاب اختصاص داده می شود.

محمد عبدالملکی رئیس اداره کل کتابخانه های استان دراین مراسم ضمن تقدیر از حمایت و توجه صدا و سیمای مرکز کردستان به موضوع کتاب و کتابخوانی گفت: در سند چشم انداز نهاد کتابخانه های عمومی کشور و نیز مصوبه اخیر شورای فرهنگ عمومی، نقش بسیار پر رنگتری برای صدا و سیما در حوزه گسترش فرهنگ مطالعه پیش بینی شده است و امضای این تفاهم نامه همکاری را سرآغازی برای تولید برنامه های ویژه با موضوع کتاب و معرفی دستاوردها در این زمینه عنوان کرد.

در این مراسم دو طرف بر همکاری مشترک در تهیه و تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی با موضوع کتاب و کتابخوانی، همکاری متقابل در گسترش فرهنگ مطالعه مفید و نهادینه کردن کتابخوانی و همچنین ایجاد انگیزه و تقویت عادت به مطالعه در میان مخاطبین صدا و سیمای مرکز کردستان تاکید کردند.

لازم به ذکر است تفاهم نامه همکاری بین صدا و سیما و سایر نهادها و سازمانهای استان به ترتیب و  برای نخستین بار با دانشگاه کردستان، سپس با بنیاد نخبگان و در حال حاضر با  اداره کل کتابخانه های عمومی به تحقق پیوسته است.

آدرس کوتاه :