سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

شورای آموزش و پرورش بسترساز فعالیت‌های آموزشی و پرورشی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

شورای آموزش و پرورش بسترساز فعالیت‌های آموزشی و پرورشی است

شورای آموزش و پرورش بسترساز فعالیت‌های آموزشی و پرورشی است


مدیر آموزش و پرورش مریوان گفت:

شورای آموزش و پرورش بسترساز فعالیت‌های آموزشی و پرورشی است

بهمن عرفانی ، با بیان اینکه 24 لغایت 30 دی ماه هر ساله به عنوان هفته شوراهای آموزش و پرورش نامگذاری شده است، اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش بسترساز فعالیت‌های آموزشی و پرورشی است.

وی افزود: قانون شوراهای آموزش و پرورش در 26 دی ماه 1372 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و با تشکیل این شورا زمینه لازم برای حضور و مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی در امورات مربوط به آموزش و پرورش و همچنین نظارت بر فعالیت‌ها فراهم شد.

بهمن عرفانی تصریح کرد: شورای آموزش و پرورش متشکل از فرماندار به عنوان رئیس شورا، امام جمعه، مدیر آموزش و پرورش به عنوان دبیر، 5 نفر از معتمدین شهر و 3 نفر از نماینده مدیران مدارس است که مصوبات آن قابلیت اجرایی دارد و پشتوانه قانونی برای فعالیت‌های آموزش و پرورش است.

مدیر آموزش و پرورش مریوان در ادامه کمبود فضاهای آموزشی در شهرستان مریوان را یادآور شد و خاطرنشان کرد: رفع این مشکل و معضل نیازمند همکاری و همراهی مردم به ویژه خیرین و مسوولین و همچنین اختصاص اعتبارات جهشی در سطح ملی است.

وی عنوان کرد: با وجود این مشکلات و چالش‌های پیش‌رو، آموزش و پرورش شهرستان مریوان به سبب وجود نیروی انسانی توانمند، متعهد و دلسوز به عنوان شهرستانی معیار در سطح استان مطرح است و کسب موفقیت‌های متعدد در زمینه‌های آموزشی، پرورشی، علمی و ورزشی در سطوح استانی و کشوری گویای این واقعیت است.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :