سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

شهید سیدمنصور بیاتیان - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

شهید سیدمنصور بیاتیان

Loading the player...

دانلود

شهید «سید منصور بیاتیان » در سال 1327 در روستای ˈدار غیاثˈ در بخش ˈخسروآبادˈ شهرستان شهرستان بیجار متولد شد، در سال 1334 به مدرسه رفت و تا پایان سال چهارم مقطع ابتدایی درس خواند.  در سال های نوجوانی پدر بزرگوار خود را از دست داد و سرپرستی خانواده را به عهده گرفت به همین علت نتوانست ادامه تحصیل دهد، چند سال بعد ازدواج کرد که ثمره آن پیوند دو فرزند پسر و یک فرزند دختر است.

در سال 1347 به خدمت سربازی رفت وقتی که نهضت اسلامی حضرت امام (ره ) اوج گرفت او به حامیان آن نهضت پیوست و ضمن شرکت در فعالیت های سیاسی، علیه رژیم منفور پهلوی به آگاه سازی مردم پرداخت.

پس از آنکه این نهضت بزرگ به پیروزی رسید به عضویت کمیته انقلاب اسلامی شهرستان بیجار در آمد، در سال 1358 با همکاری چند نفر از برادران دیگر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در آن شهرستان بنیان نهاد و خود نیز به جمع نیروهای آن پیوست.

بعد از مدتی فرمانده عملیات سپاه بیجار شد، در سال 1361 به سپاه سردشت رفت و چند ماه در آنجا منشا خدمات ارزشمندی شد، بعد از آن فرماندهی اطلاعات و عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان سقز را پذیرفت و نزدیک به سه سال در آن سمت به فعالیت پرداخت.

در تاریخ چهار شهریور سال 63 در درگیری با نیروهای ضد انقلاب در روستای (آیچی) سقز از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید، از شهید بیاتیان یک نسخه وصیتنامه به جا مانده است. مزار مطهر شهید در گلزار شهدای شهرستان بیجار است.