جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

شهردار با اهدای شاخه گل به سالمندان قول کمک به سرا را داد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

شهردار با اهدای شاخه گل به سالمندان قول کمک به سرا را داد

شهردار با اهدای شاخه گل به سالمندان قول کمک به سرا را داد


دیدار شهردار سنندج از سرای سالمندان:

شهردار با اهدای شاخه گل به سالمندان قول کمک به سرا را داد

شهردار سنندج تاکید کرد که رسیدگی به وضعیت ساکنان سرای سالمندان باید در اولویت برنامه های شهرداری قرار گیرد.
منوچهر فخری همچنین مناسب سازی محیط سرای سالمندان و عملیات ترمیم و باسازی محوطه آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: با هدف ایجاد فضای بانشاط نصب ست ورزشی، گل کاری و ترمیم فضای سبز محوطه توسط شهرداری انجام خواهد شد.
شهردار سنندج با بیان اینکه سالمندان نباید احساس تنهایی داشته باشند، تصریح کرد: وظیفه همه ما این است که با بهبود فضا و شرایط، زندگی را برای آنها آسوده تر کنیم.
فخری سالمندی را مقطعی خاص از زندگی دانست و گفت: کسانی که به این سن و دوران پا می گذارند دارای تجارب متنوع و ارزشمندی در زمینه های گوناگون زندگی هستند که می تواند در ارتقای وضعیت جوانان مثمرثمر باشد.
وی بر اهمیت تکریم و احترام سالمندان تأکید کرد و افزود: شهرداری سنندج نیز بنا بر رسالت های اجتماعی و فرهنگی خود تلاش می کند این مهم را تا حد توان به اجرا بگذارند.
مدیر سرای سالمندان 17شهریور سنندج نیز در این دیدار با قدردانی از حضور مسوولان و گروه ها و تشکل های مردمی در عیادت از سالمندان گفت: اکنون در سرای سالمندان ٧٥ نفر سالمند شامل ٢٥ نفر زن و ٥٠ نفر مرد ساکن هستند.
علی قادرمرزی با تاکید بر توجه هرچه بیشتر مسوولان به سرای سالمندان و رفع نیازهای این افراد افزود: 90 درصد از سالمندان ساکن در این سرا بی سرپرست یا فراموش شده هستند.
او وسایل بهداشتی و درمانی و مواد غذایی را جزو نیازهای اصلی سرای سالمندان 17 شهریور سنندج ذکر کرد.
مدیر سرای سالمندان سنندج در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه ٨٠ درصد هزینه های این مرکز از طریق کمک های مردمی تامین می شود گفت: ٢٠ درصد مابقی از طریق یارانه دولتی تامین می شود که آن هم صرف هزینه حقوق و بیمه پرسنل می شود.
او خواستار سرکشی مسئولان و رسیدگی به امورات این مرکز بر اساس وظایف هر سازمان شد و از شهرداری سنندج خواست، در طراحی و نگهداری فضای سبز و آسفالت محوطه این مرکز را کمک کند.
او همچنین از دانشگاه علوم پزشکی نیز خواست در خصوص تامین دارو و تخفیف در هزینه های درمانی بیمه این مرکز را یاری دهند.
در این دیدار یک ساعته شهردار سنندج با اهداء گل و شیرینی از سالمندان عیادت نمود و سال نو را به آنها تبریک گفت.
حدود 121 هزار نفر از جمعیت یک میلیون و 500 هزار نفری استان کردستان را سالمندان تشکیل می دهند.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :