جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

شمس قریشی - نمایش محتوای خبر

 

 

شمس قریشی

شمس قریشی از سرمایه های نمادین و ماندگار تاریخ است

شمس قریشی

استاندار کردستان، شمس قریشی را از سرمایه­ های نمادین و ماندگار تاریخ اسلام دانست.

به گزارش واحد خبر سنندج، عبدالمحمد زاهدی دیشب در یازدهمین یادواره مرحوم شمس قریشی در مسجد جامع سنندج، گفت: جامعه شناسان همواره بر این باور بوده اند که یکی از سرمایه های عظیم هرجامعه ای، سرمایه انسانی است و گاهی این سرمایه به سرمایه های نمادینی تبدیل می شوند که همواره ماندگار خواهند بود.

وی افزود: شخصیت هایی همانند مرحوم شمس قریشی سرمایه های نمادینی هستند که تا ابد در کردستان و هر کجای دنیای اسلام ماندگار خواهند بود و از آثار آنها بهره برده می شود.

استاندار کردستان اظهار کرد: در عالم اسلام بویژه در منطقه کردستان شخصیت های بزرگی که سرمایه نمادین هستند و مردم تا ابد از اثار انان بهره می برند فروان است و باید به این سرمایه ها اهمت داده و از اثار آنان در جهت توسعه کشور بهره برد.

به گفته وی سرمایه های انسانی با مرگ نام و یادی از آنها در دنیا نمی ماند ولی سرمایه های نمادین انسانی بعد از مرگ هم همواره ماندگار و زنده هستند.

زاهدی افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) در زمان حیات خویش منشا رحمت و برکت برای جامعه بودند و هم اکنون نیز بعد از هزار و 400 سال مایه رحمت و برکت برای جامعه بشریت به شمار می روند.

وی در ادامه تلفیق موسیقی با دین و مذهب را یکی از افتخارات مردم کرد بویژه مردم کردستان دانست و بر تلاش برای حفظ و ماندگاری این فرهنگ تاکید کرد.

وی گفت: مردم این استان با ساز عرفانی دف در تکایا و مساجد به ذکر پروردگار و نعت و ستایش نبی مکرم اسلام (ص) می پردازند.

در این مراسم گروه های مختلف مولودی خوان در ستایش رسول گرامی اسلام به اجرای دف نوازی و مولودی خوانی پرداختند.