رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

شعبه ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در دادسرای عمومی سنندج/تشکیل 4 پرونده تخلفاتی در حوزه انتخابات/ دستگاه قضا وامدار هیچکس نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

شعبه ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در دادسرای عمومی سنندج/تشکیل 4 پرونده تخلفاتی در حوزه انتخابات/ دستگاه قضا وامدار هیچکس نیست

قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخابات در کردستان عنوان کرد

،  صادقی در نشست بررسی جرایم انتخاباتی در فضای مجازی که صبح امروز در سنندج برگزار شد اظهار داشت: درمورد انتخابات کسی می‌تواند تصدی امور حکومتی را داشته باشد که دارای دو بحث مشروعیت و مقبولیت باشد.

وی افزود: انتخابات میزان مقبولیت افرادی است که مشروعیت آنها مورد تایید قرار گرفته است.

صادقی ادامه داد: حضور مردم در انتخابات از نتیجه آن مهم‌تر است و این مورد تائید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته است همانطور که در دوره‌های قبلی این امررا در صدر بیاناتشان آورده‌اند.

وی گفت: به گفته رهبر انقلاب «انتخابات انتخابات زره پولادین نظام در برابر دشمنان است، گفت: انتخابات نشانه خود آگاهی و قدرت یک ملت در عرصه‌های بین‌المللی است.

قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخابات در کردستان خاطر نشان کرد: انتخابات از نگاه یک فقه پویا یک حق قانونی صرف نیست، بلکه یک تکلیف الهی است که مستلزم قصد قربت است.

وی افزود: مشروعیت نظام اسلامی ایران به انتخابات است و اگر بخواهیم زمینه‌های اقتدار کشورمان را فراهم کنیم باید حضوری پرشور در این رویداد داشته باشیم.

صادقی افزود: حضور پرشور در انتخابات و انتخاب اصلح‌ترین‌ها می‌تواند آینده کشورمان را بسازد و مشت محکمی بر دهان افرادی باشد که به دنبال کم رنگ کردن اهمیت موضوع هستند.

وی ادامه داد: در خصوص فضای مجازی به گفته رهبر انقلاب فضای مجازی به اندازه انقلاب اهمیت دارد.

قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخابات در کردستان تصریح کرد: شعبه ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در دادسرای عمومی سنندج را تشکیل دادیم و به این جرایم رسیدگی می‌کنیم.

وی به تخلفات انتخاباتی اشاره کرد و گفت: تاکنون 4 پرونده در این باره تشکیل شده که یکی از این پرونده‌ها شاکی خصوصی دارد.

به گفته وی، دو پرونده در زمینه تبلیغات زود هنگام و پرونده دیگر نیز مربوط به شهرستان دهگلان است که به دادسرای دهگلان ارجاع داده شد.

صادقی افزود: تبلیغات زود هنگام ضمانت اجرای خاصی در قانون ندارد زیرا مجازاتی برای آن در نظر گرفته نشده است و برخی تخلفات جرم است و برخی مانند تبلیغات زود هنگام جرم نیست.

قاضی ویژه رسیدگی به جرایم انتخابات در پایان به برخی بندهای قانونی قوه قضاییه درباره تخلفات انتخاباتی اشاره کرد و ادامه داد: دستگاه قضا وامدار هیچکس نیست و به تخلفات رسیدگی می کن