سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ششمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی در مریوان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ششمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی در مریوان برگزار می‌شود

ششمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی در مریوان برگزار می‌شود


با حضور 14 تیم داخلی و خارجی

ششمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی در مریوان برگزار می‌شود

حامد جولایی در سنندج اظهار کرد: در دیدار با رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، مقرر شد ششمین دوره جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی در اواخر مرادماه به میزبانی مریوان برگزار شود.

وی تصریح کرد: جشنواره بین‌المللی ورزش‌های بومی محلی برای ششمین بار در مریوان انجام می‌گیرد و هرساله با استقبال جمع کثیری از علاقمندان به این حوزه روبرو شده است.

به گفته این مقام مسوول، در این جشنواره کشورهای آذربایجان، ترکیه و سه استان، کردستان عراق از جمله دهوک، سلیمانیه، و کرکوک حضور دارند و بازی‌های بومی محلی خود را به معرض نمایش می‌گذارند.

وی افزود: همچنین استان‌های لرستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و سه شهرستان سنندج، مریوان و سقز از استان کردستان در ششمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی حضور خواهند داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان خاطر نشان کرد: جشنواره بین‌المللی در رشته‌های «زوران»، «هلپرکی»، «طناب‌کشی» و بازی‌های بومی محلی در اواخر مردادماه امسال برگزار می‌شود.

جولائی در پایان گفت: فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی و اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان با توافقات صورت‌گرفته آمادگی کامل برگزاری ششمین دوره جشنواره بین المللی بازی‌های بومی محلی را در مریوان دارند.

 

آدرس کوتاه :