جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

شرکت 3 هزار کردستانی در جشنواره کتابخوانی رضوی - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

شرکت 3 هزار کردستانی در جشنواره کتابخوانی رضوی

شرکت 3 هزار کردستانی در جشنواره کتابخوانی رضوی


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان عنوان کرد:

شرکت 3 هزار کردستانی در جشنواره کتابخوانی رضوی

اسماعیل احمدی ، در هشتادو هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کردستان، اظهار کرد: مطالعه یکی از دغدغه‌هایی است که همواره مورد توجه مسوولان است.

وی با بیان اینکه در قالب جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح استان 3 هزار نفر را درگیر خود کرده است، گفت: 150 نفر از زندانیان در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان با بیان اینکه شرکت در این جشنواره به صورت خانوادگی نوآوری بود که در استان اجرا شد، گفت: سال قبل 21 خانواده در این جشنواره به صورت خانوادگی شرکت کرده بودند که امسال این تعداد به بیش از 119 خانواده افزایش پیدا کرد.

احمدی اذعان کرد: 12 مرداد ماه اختتامیه این جشنواره در تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود خانواده‌ها از نقاط مختلف در این جشنواره حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه روستای خانم‌آباد کامیاران بیشترین مشارکت را در این جشنواره داشته‌اند، افزود: این جشنواره همزمان با سراسر کشور از روز ۱۹ فروردین ماه سال‌جاری آغاز شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان با تاکید بر اینکه مدت زمان شرکت در جشنواره تا یکم تیرماه سال‌‌جاری است و علاقمندان می توانند در آن شرکت کنند.

به گفته وی، هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است که با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمة معصوم(علیهم‌السلام) از طریق مطالعه کتاب‌های مرتبط با این بزرگواران برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان خاطرنشان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی امسال در سطح سه مقطع سنی ۴ تا ۱۱ سال، ۵تا ۱۷ سال و ۱۸ سال و به بالا با معرفی ۶ کتاب برگزار می شود.

به گفته احمدی، ۱۰ قصه از امام رضا (علیه‌السلام) برای بچه‌ها در بخش کودکان ۴ تا ۱۱ سال، ماه غریب من برای مقطع سنی نوجوان۱۲ تا ۱۷ سال و کتاب های مهارت‌های زندگی در سیره رضوی، امام رضا علیه‌السلام و زندگی، بانوی ملکوت و چلچراغ برای مقطع جوان و بزرگسال ۱۸ سال به بالا معرفی شده است.

وی گفت: مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت استانی در دهه کرامت برگزار می‌شود و در آن از برگزیدگان استانی با هدای لوح و جوایزی ویژه تجلیل به عمل می‌آید.

به گفته مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان، داوری نهایی جشنواره با توجه به دو شیوه مکتوب و آنلاین در دو حوزه جداگانه انجام و سهمیه هر یک از استان‌ها بر اساس تعداد شرکت کنندگان جداگانه در مرکز محاسبه می‌شود.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :